Данілов про закиди Разумкова: Хотів би послухати, хто в РНБО є олігарх. Енергоринок країни перебуває під контролем кількох бізнесменів

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов закликав дочекатися голосування в другому читанні законопроєкту про олігархів, але дав зрозуміти, що не вбачає конфлікту інтересів у РНБО при визначенні відповідного статуса.

Про це Олексій Данілов зазначив на брифінгу після засідання РНБО у п’ятницю, відповідаючи на запитання журналістів, пише УП.

У секретаря РНБО поцікавились позицією щодо того, що голова парламенту Дмитро Разумков, низка депутатів та експертів, вбачають конфлікт інтересів у закріпленні функції визначення статусу олігарха за РНБО та виступають за передачу такої ролі до НАЗК.

Пряма мова Данілова: "Я хотів би зауважити, якщо поважний пан, член Ради нацбезпеки і оборони, голова Верховної Ради вважає, що серед нас 23-х членів РНБО є олігархи, то я хотів би послухати, хто із нас тут є олігарх, щоб тут був конфлікт інтересів.

Що стосується остаточної редакції закону, це будуть визначатися депутати, в тому числі і пан Разумков, тому ми маємо аналізувати вже остаточну редакцію цього законопроєкту. Первинна його редакція (передбачала, що список олігархів формує РНБО –ред.), Володимир Олександрович (Зеленський –ред.) подав, Офіс президента і апарат РНБО опрацював, свою версію ми подали, зараз очікуємо на друге голосування".

Фото УП

Журналісти УП зазначають, що спікер ВР Дмитро Разумков не був присутній на виїзному засіданні РНБО 30 липня в Краматорську. Він пояснював це тим, що про засідання стало відомо вже тоді, коли він запланував свою робою поїздку в регіони. Разумков також пропускав засідання РНБО у дні, коли засідала Верховна Рада.

Нагадаємо, Дмитро Разумков висловлював думку, що "РНБО є координаційним органом і не може мати повноважень визначати, чи є особа олігархом". На його думку таку функцію слід надати структурі при Національному агентстві з питань запобігання корупції. Він вказував, що до складу РНБО входить невизначена кількість людей, і вона не обмежена та може змінюватись.

За словами спікера, існує і конфлікт інтересів: якщо хтось із РНБО буде перебувати в тісних корупційних відносинах з представником великого бізнесу, то він не проголосує в рамках РНБО за включення цієї особи до переліку олігархів.

На засіданні Ради національної безпеки і оборони (РНБО) у п'ятницю, 30 липня, у Краматорську Донецької області розглянули питання енергоринку України, тарифів, а також ввели нові санкції проти контрабандистів. Зокрема, пролунала ідея створювати тимчасові адміністрації на енергетичних підприємствах у разі загрози нацбезпеці.

Прикметно, що зустріч тривала майже вдвічі довше, ніж було заплановано. Про підсумки роботи відомства розповіли на брифінгові, який транслювався у п'ятницю ввечері на Facebook-сторінці Офісу президента.

Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що енергоринок країни перебуває під контролем кількох бізнесменів. Тимчасові адміністрації на їхніх підприємствах можуть ввести, наприклад, у разі спроб організувати "тарифний майдан".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації