Данілов про закиди Разумкова: Хотів би послухати, хто в РНБО є олігарх. Енергоринок країни перебуває під контролем кількох бізнесменів
Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов закликав дочекатися голосування в другому читанні законопроєкту про олігархів, але дав зрозуміти, що не вбачає конфлікту інтересів у РНБО при визначенні відповідного статуса.
Про це Олексій Данілов зазначив на брифінгу після засідання РНБО у п’ятницю, відповідаючи на запитання журналістів, пише УП.
У секретаря РНБО поцікавились позицією щодо того, що голова парламенту Дмитро Разумков, низка депутатів та експертів, вбачають конфлікт інтересів у закріпленні функції визначення статусу олігарха за РНБО та виступають за передачу такої ролі до НАЗК.
Пряма мова Данілова: "Я хотів би зауважити, якщо поважний пан, член Ради нацбезпеки і оборони, голова Верховної Ради вважає, що серед нас 23-х членів РНБО є олігархи, то я хотів би послухати, хто із нас тут є олігарх, щоб тут був конфлікт інтересів.
Що стосується остаточної редакції закону, це будуть визначатися депутати, в тому числі і пан Разумков, тому ми маємо аналізувати вже остаточну редакцію цього законопроєкту. Первинна його редакція (передбачала, що список олігархів формує РНБО –ред.), Володимир Олександрович (Зеленський –ред.) подав, Офіс президента і апарат РНБО опрацював, свою версію ми подали, зараз очікуємо на друге голосування".
Журналісти УП зазначають, що спікер ВР Дмитро Разумков не був присутній на виїзному засіданні РНБО 30 липня в Краматорську. Він пояснював це тим, що про засідання стало відомо вже тоді, коли він запланував свою робою поїздку в регіони. Разумков також пропускав засідання РНБО у дні, коли засідала Верховна Рада.
Нагадаємо, Дмитро Разумков висловлював думку, що "РНБО є координаційним органом і не може мати повноважень визначати, чи є особа олігархом". На його думку таку функцію слід надати структурі при Національному агентстві з питань запобігання корупції. Він вказував, що до складу РНБО входить невизначена кількість людей, і вона не обмежена та може змінюватись.
За словами спікера, існує і конфлікт інтересів: якщо хтось із РНБО буде перебувати в тісних корупційних відносинах з представником великого бізнесу, то він не проголосує в рамках РНБО за включення цієї особи до переліку олігархів.
На засіданні Ради національної безпеки і оборони (РНБО) у п'ятницю, 30 липня, у Краматорську Донецької області розглянули питання енергоринку України, тарифів, а також ввели нові санкції проти контрабандистів. Зокрема, пролунала ідея створювати тимчасові адміністрації на енергетичних підприємствах у разі загрози нацбезпеці.
Прикметно, що зустріч тривала майже вдвічі довше, ніж було заплановано. Про підсумки роботи відомства розповіли на брифінгові, який транслювався у п'ятницю ввечері на Facebook-сторінці Офісу президента.
Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що енергоринок країни перебуває під контролем кількох бізнесменів. Тимчасові адміністрації на їхніх підприємствах можуть ввести, наприклад, у разі спроб організувати "тарифний майдан".
-
Непідзвітні міністри. Велике перезавантаження Кабміну під час воєнного стану
-
Шило на мило? Арахамія повідомив, кого планують призначити на вільні міністерські крісла
-
Українці зможуть фінансувати кандидатів у президенти та парламент. Як це працюватиме?
-
Лавров "відкинув копита"? Про це натякнув представник України в ООН Сергій Кислиця
-
Папієв проти, Мазурашу утримався, а Лис, Козак, Божик і Павлюк "випарувалася" із зали - як голосували депутати з Буковини за заборону московської церкви в Україні
-
Депутат Чернівецької міськради від фракції "Команда Михайлішина" Сергій Козак складає повноваження