Чернівецька облрада проситиме Мін’юст скасувати реєстрацію партій Продана і Михайлішина

Депутати Чернівецької обласної ради мають намір звернутися до Міністерства юстиції України з проханням про анулювання реєстрації політичних партій "Команда Михайлішина" та "Рідне місто".

Як повідомляє molbuk.ua, про це йдеться у відповідних проектах рішень, які з’явилися 20 грудня на сайті облради.

Зокрема, із такою ініціативою виступив депутат обласної ради від політичної партії "Єдина альтернатива" Андрій Пуздряк.

У тексті проєкту рішення йдеться, що причиною звернення є те, що вказані політичні сили не утворили свої обласні організації у більшості областей України, як того вимагає законодавство.

"Враховуючи здійснення діяльності із порушенням вимог ст. 11 Закону України "Про політичні партії", а саме неутворення та реєстрацію, в порядку встановленому законом, своїх обласних організацій у більшості областей України, просимо Вас звернутися до окружного адміністративного суду міста Києва із позовом до політичних партій про анулювання реєстрації партій "Рідне місто" та "Команда Михайлішина", - йдеться в проекті рішення.

Як раніше повідомлялося, Окружний адміністративний суд Києва у листопаді цього року анулював реєстрацію "Партії чернівчан". Мінюст звернувся до суду із таким позовом, аргументувавши його тим, що у цієї партії не створені обласні осередки у більшості областей України.

Водночас у цьому ж суді розглядається справа про скасування реєстрації політичної партії "Команда Михайлішина" за позовом Мін’юсту з аналогічним аргументуванням.

"Рідне місто" і "Команда Михайлішина": що відомо про партії

Головою політичної партії "Команда Михайлішина" є депутат Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин. Партія була створена восени 2020 року напередодні місцевих виборів. Згідно з даними Мін’юсту, попередня назва політичної партії – "Добробут". Вона була зареєстрована у Житомирській області на громадянку Оліфаренко Наталію Володимирівну. "Команда Михайлішина" за підсумком місцевих виборів-2020 набрала 6220 голосів чернівчан, здобувши сім депутатських мандатів у Чернівецькій міськраді.

Політична партія "Рідне місто" зареєстрована у Полтаві, її керівником є Олександр Удовіченко. Окрім Чернівців, партія раніше мала свою фракцію у Полтавській міськраді.

У Чернівцях керівником обласного осередку "Рідного міста" є Руслан Раздорський – адвокат, який найчастіше виступає захисником у судах представників партій "Рідне місто" та "Команда Михайлішина". Раніше обласний осередок політсили очолював Роман Скигар – заступник голови Чернівецької ОДА, свояк екс-секретаря Чернівецької міськради Василя Продана.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації