Найменшу в Україні область представляють 15 депутатів. Хто вони та як працюють у Верховній Раді?
НАРОДНІ ЗАСЛАНЦІ /
Чернівецька область є найменшою в Україні за площею, але, незважаючи на це, вона досить широко представлена народними депутатами у стінах Верховної Ради. На даний момент налічується 15 депутатів, які мають відношення до Чернівецької області і це без врахування тих, які склали свої мандати у зв’язку з їх призначенням на інші посади в органах влади. Тож ми вирішили розібратися, хто ці депутати та як вони працюють в стінах парламенту.
Найбільше чернівецьких депутатів у фракції БПП “Солідарність”, окрім мажоритарників Івана Рибака та Григорія Тіміша, до неї входять ще Оксана Продан, Марія Матіос, Богдан Онуфрик, Віктор Король, Владислав Севрюков, Роман Романюк та Сергій Рудик.
Оксана Продан

Під час роботи Верховної Ради VIII скликання була присутня на 91% пленарних засідань і виступала на них 90 разів, відвідала 85% засідань Комітету з питань податкової та митної політики. Оксаною Продан було подано 40 депутатських запитів та зареєстровано 100 законодавчих ініціатив.
Марія Матіос

Депутатка була присутня на 61% пленарних засідань та на 45 % засідань Комітету з питань культури та духовності. Марією Матіос було подано 11 запитів та зареєстровано 37 законодавчих ініціатив. У залі ВР виступала 5 разів.
Богдан Онуфрик

Ставши депутатом Верховної Ради VIII-го скликання, Богдан Онуфрик відвідав 84% пленарних засідань та 78% засідань Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики. Ним було подано всього 12 запитів та зареєстровано 12 законодавчих ініціатив, з яких уже половина стала чинними актами. Під час пленарних засідань депутат виступав 5 разів.
Віктор Король

В своїй роботі в Верховній Раді VIII скликання Віктор Король продемонстрував неабияку дисципліну з відвідування і був присутній на 99% пленарних засідань (пропустив 3), та відвідав усі засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Депутатом було подано всього 2 запити та зареєстровано 37 законодавчих ініціатив. Під час пленарних засідань виступав 15 разів.
Владислав Севрюков

За час роботи у Верховній Раді, відвідав 96% пленарних засідань та не пропустив жодного засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики. Владиславом Севрюковим було подано 11 депутатських запитів та зареєстровано 13 законодавчих ініціатив. Депутат виступав 20 разів під час пленарних засідань.
Роман Романюк

За час роботи парламенту VIII скликання відвідав 90% пленарних засідань та 87% засідань Комітету з питань правової політики та правосуддя. Депутатом було подано 3 запити та зареєстровано 31 законодавчу ініціативу. Виступав Роман Романюк під час пленарних засідань всього 2 рази.
Сергій Рудик
.png)
Сергій Рудик був присутній на 86% пленарних засідань та на 85% засідань Комітету з питань бюджету. Ним було подано 137 запитів та зареєстровано 105 законодавчих ініціатив. Під час пленарних засідань депутат виступав 46 разів.
У фракції «Народного фронту» наразі представлено 4 депутати з Чернівецької області, окрім чернівецьких мажоритарників – Миколи Федорука та Максима Бурбака, є ще Олександр Дроздик, який пройшов за списком партії, та Михайло Гаврилюк, який був обраний по 95-му окрузі (м. Ірпінь Київської обл.).
Олександр Дроздик

За час роботи у Верховній Раді відвідав 88% пленарних засідань та 91% засідань Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. Ним було подано всього 5 депутатських запитів та зареєстровано 47 законодавчих ініціатив. Олександр Дроздик виступав 28 разів під час пленарних засідань.
Михайло Гаврилюк

За час роботи у Верховній Раді Михайло Гаврилюк відвідав 95% пленарних засідань та 93% засідань Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції і людей з інвалідністю. Ним було подано 14 депутатських запитів та зареєстровано 67 законодавчих ініціатив. Михайло Гаврилюк 2 рази реєструвався для виступу на пленарних засіданнях ради, але двічі для передачі слова іншому депутату.
Також у Верховній Раді представлені два вихідці з Буковини, які є депутатами від партії «Опозиційний блок», – це Михайло Папієв та Іван Мирний.
Іван Мирний

З 2002 по 2003 р. Був заступником директора представництва фірми «Хайрок холдинг Лімітед» в місті Київ, а з 2005 по 2007 – віце-президент із загальних питань ТОВ з іноземними інвестиціями авіакомпанія «ЕЕС-Авіа».
Іван Мирний вже був депутатом 2-ох скликань ВР від «Партії регіонів», вперше був обраний в 2007 році. За час роботи у ВР VIII скликання Іван Мирний відвідав 48% пленарних засідань та всього 13% засідань Комітету з питань запобігання та протидії корупції. Ним було подано 8 депутатських запитів та 7 законодавчих ініціатив. Іван Мирний жодного разу не виступав на пленарних засіданнях.
Михайло Папієв

Політичну карєру розпочав з 1997 року, вступивши до лав партії СДПУ(О), в цьому ж році став секретарем Чернівецького обласного комітету партії. З 1997 по 2000 р. був заступником голови Чернівецької обласної державної адміністрації. В 2002 році вперше був обраний депутатом Верховної Ради. З 2002 по лютий 2005-го року був Міністром праці та соціальної політики, повернувся на цю посаду в серпні 2006-го року. В 2007-му році став народним депутатом вже за списками «Партії регіонів», був «тіньовим» міністром соціальної політики в «опозиційному уряді» Януковича. З березня 2010 року був призначений головою Чернівецької обласної державної адміністрації, а в 2014 через масові протести щодо його діяльності та оточення Януковича змушений був подати у відставку. До сьогодні проти Михайла Папієва порушена кримінальна справа щодо його зловживань під час виборів 2012 року.
За час роботи ВР VIII скликання Михайло Папієв був присутній на 92% пленарних засідань та на 85% засідань Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України. Ним було подано 32 запити та 87 законодавчих ініціатив. Під час пленарних засідань депутат виступав 139 разів.
Що нам з того?
Таким чином, у Верховній Раді, окрім депутатів-мажоритарників, представлені ще 11 вихідців з Чернівецької області. Серед них найбільш дисциплінованими по відвідуванню засідань є Віктор Король та Владислав Севрюков, а найбільшим прогульником – депутат від «Опозиційного блоку» – Іван Мирний. Рекордсменом за кількістю поданих запитів та законопроектів є Сергій Рудик, а за кількістю виступів – Михайло Папієв.
Для спільної роботи в парламенті по відстоюванню інтересів Чернівецької області, було створено міжфракційне об’єднання «Буковина», до складу якого увійшли 9 депутатів від фракції БПП, а саме: О. Продан, М. Матіос, Б. Онуфрик, І. Рибак, Р. Романюк, С. Рудик, В. Севрюков, Г. Тіміш та В. Денисенко, який короткий час навчався в м. Чернівці. Також до цього об’єднання входить М. Гаврилюк від «Народного фронту». З усіх представників Буковини з фракції БПП у ВР до міжфракційного об’єднання не увійшов тільки В. Король. Своїми основними здобутками за минулий рік депутати називали: додаткове виділення 252 млн грн на ремонт доріг в Чернівецькій області; призначення додаткових потягів за напрямком Київ – Чернівці – Київ; запровадження малого прикордонного руху з Румунією та Польщею; святкування Дня Буковини в парламенті; відзначення 75-річчя Івана Миколайчука.
У всіх депутатів з Чернівецької області часто збігаються позиції під час голосувань в парламенті, виділяються хіба що позиції двох депутатів від «Опозиційного блоку» – Івана Мирного та Михайла Папієва. Проте є питання, які не знаходять консенсусу, наприклад щодо позачергових виборів Чернівецької міської ради. Тоді як депутати від «Народного фронту» активно виступають за перевибори, більшість депутатів-буковинців від БПП не бачать підстав для їх проведення.
Матеріал підготовлено в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.
Тарас Прокоп, громадський консультант ОПОРИ в Чернівецькій області
Більше новин по темі:
-
Будете шоковані: найзаможніші депутати Верховної ради по фракціях. Аналіз декларацій
-
Андрій Осадчук: "За останні роки Україну де-факто перетворили на офісно-президентську республіку, що суперечить Конcтитуції"
-
Ви не повірите. У минулому році нардепи отримали 7,1 млрд грн доходу
-
Їм і у війну не погано живеться. Нардепи від ОПЗЖ у 2024 році купили автомобілів на понад 35 млн грн. А дужина одного з них купила аж 9 авто
-
Золото і рублі в Росії, дирхами в Дубаї, мільйони матері та колекція ікон: що задекларували депутати забороненої ОПЗЖ
-
Олена Шуляк: У парламенті зареєстрували законопроєкт про наставництво