Автор теорії "кінця історії" Фукуяма назвав Євромайдан грандіозною історичною подією

НАША ІСТОРІЯ / 


Автор теорії "кінця історії", відомий філософ і аналітик зі Стенфордського університету (США) Френсіс Фукуяма вважає Євромайдан грандіозною історичною подією, битвою за розвиток демократичних форм правління. Про це він сказав в інтерв`ю ZN.ua.


"Я вважаю Євромайдан грандіозною історичною подією, однією з найвизначніших у наш час. Його значення виходить далеко за межі України. Це грандіозна битва за розширення сучасних форм демократичного правління", - сказав Фукуяма.

Аналітик зазначив, що оцінює результати Евромайдану позитивніше, ніж Помаранчевої революції.

"Головною проблемою України після Помаранчевої революції стали суперечності сил, які прийшли до влади, насамперед між Ющенком і Тимошенко. Вони були зайняті виключно боротьбою один з одним, що призвело до розквіту корупції. Тому вони не змогли побороти вплив олігархів, які поступово повернули собі контроль над країною", - зазначив він.

За словами Фукуями, нинішнім керівникам України вдалося дещо знизити рівень корупції та впровадити принципи публічного менеджменту в процес управління.

"У вас дійсно проводяться серйозні реформи, існує безліч неурядових організацій, які активно розвивають громадянське суспільство. У зв`язку з цим я вважаю, що США і Європейський Союз надають недостатню підтримку здоровим силам українського суспільства, особливо в умовах, коли воно стикається з серйозними проблемами, що зачіпають інтереси світового співтовариства", - додав аналітик.

Довідка

Френсіс Фукуяма – американський філософ, політолог, політичний економіст і письменник японського походження. В цьому році за книги "Виникнення політичного порядку" (2011 рік) і "Політичний порядок і політичний занепад" (2014 рік) Фукуяма став лауреатом премії Йохана Шютт, найпрестижнішої премії в галузі політичних наук.

Фукуяма став відомим завдяки книзі "Кінець історії і остання людина" (1992 рік), в якій висунув теорію, що поширення ліберальних демократій в усьому світі може свідчити про кінцеву точку соціокультурної еволюції людства, а сама демократія може стати остаточною формою правління. 

DIM RIA
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації