Українські воїни можуть звільнити Крим, Донецьку і Луганску області, але це великий об'єм роботи — Залужний

Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний в інтерв'ю Дмитру Комарову, яке 12 травня транслював 1+1, запевнив, що українські воїни можуть звільнити окуповані території України і знають, що для цього потрібно, цитує NV.

На питання про те, як примусити ворога піти, Залужний відповів:

«Для цього є командири, які мають думати і приймати вірні рішення. Для цього мають бути створені умови, мають бути забезпечені боєприпасами, технікою, озброєнням. Для цього мають бути безліч інших обставин, але все це можна робити. Все це описано в безлічі підручників. Звісно, у кожному випадку свій варінт тих чи інших дій. І можу запевнити, що саме українські воїни — це ті люди, які можуть це зробити. Можуть. Єдине питання — що їм для цього потрібно, щоб це зробити найшвидше. Ми знаємо, що для цього потрібно. Знаємо, що потрібно, щоб звільнити Крим, що потрібно для того, щоб звільнити Донецьку область, Луганську область, але це дуже й дуже великий об'єм роботи, який швидко не зробиться».

У відповідь на уточнююче питання, чи дійсно українські військові знають, що робити і роблять свою роботу, завдяки якій під контроль України повернуться Крим, Донецька та Луганська області, головнокомандувач ЗСУ сказав: «Звісно, обов’язково».

Він додав, що це обов’язково треба зробити для українських дітей з окупованих територій.

Генерал розповів про кількість боєприпасів, які використовує противник

Масштаб війни, який зараз відбувається в Україні відповідає і Першій світовій війні, і Другій світовій війні. Про це заявив головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у спецпроєкті Дмитра Комарова «Рік. За кадром».

За словами генерала, станом на зараз лінія фронту для ЗСУ 3750 кілометрів – це дуже багато.

«Кількість боєприпасів, які ми використовуємо і які використовує противник - повністю співпадає з Другою світовою. За кількістю сил можливо трішки менше, але за цими ознаками вже можна прирівняти. Що найбільше не вміщається в голові і я був впевнений – війна такого масштабу неможлива у 21-му столітті і навіть наші західні колеги були в цьому впевнені», – розповів Залужний.

Раніше головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний наголосив, що українські кадрові військові змушені були воювати проти Росії задовго до повномасштабного вторгнення — від літа 2014 року.


Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний відповів на запитання щодо стратегічного значення острова Зміїний для захисників України.

Українські бійці встановлюють державний прапор на острові Зміїний в Чорному морі. Фото REUTERS / Опубліковане 7 липня 2022 року

В архівному інтерв'ю журналісту Дмитру Комарову для проєкту Рік, яке транслювали в ефірі каналу 1+1 Україна, генерал наголосив, що острів — територія України, тому його мали звільнити в будь-якому разі. Він також сказав, що зараз острів не має стратегічного значення як вузол оборони.

«Росіяни зробили дуже величезну помилку, коли позатягували туди людей, гармати, ракети і думали, що там буде військовий гарнізон. Відомо, скільки він проіснував», — зазначив Залужний.

Він також розповів, що засоби ППО, які російські окупанти встановили на Зміїному, «доволі серйозно перекривали» територію України, що ускладнювало роботу авіації, тож вибити ворога звідти було дуже важливим завданням.

30 червня 2022 року в ОК Південь повідомили, що після потужних ударів ЗСУ по острову Зміїний російські окупанти поспіхом евакуювали звідти залишки гарнізону. Пізніше інформацію про втечу своїх військ підтвердили в міноборони країни-агресора, збрехавши про те, що це був «жест доброї волі».

22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина й ООН підписали угоду про розблокування українських портів Одеса, Чорноморськ і Південний для вивезення українського зерна.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації