США запровадили санкції проти Коломойського та його родини

БЄНЄ БУДЄТ ПЛОХО? /

Санкції запроваджені через корупційні дії українського бізнесмена Ігоря Коломойського під час перебування на посаді губернатора Дніпропетровщини у 2014-2015 роках.

США запровадили санкції стосовно бізнесмена Ігоря Коломойського та його сім'ї, заборонивши їм в'їзд в країну. Про це йдеться у заяві Державного секретаря США Ентоні Блінкена, оприлюдненій у п'ятницю, 5 березня, на сайті Держдепартаменту, - інформує DW.

"Сьогодні я оголошую про внесення до списку санкцій олігарха і колишнього державного чиновника України Ігоря Коломойського за його причетність до значної корупції", - сказано в ньому.

У заяві Блінкена зазначається, що Коломойський, перебуваючи на посаді голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації з 2014 до 2015 року, брав участь у корупційних діяннях, які підривали верховенство права і довіру української громадськості до демократичних інститутів і процесів урядування. За словами Блінкена, Коломойський також використовував свій політичний вплив та офіційну владу для особистої вигоди.

При цьому держсекретар США зазначив, що, хоча внесення Коломойського у санкційний список базується на діях у час його перебування на посаді, у США також занепокоєні "поточними постійними спробами Коломойського підірвати демократичні процеси й інституції в Україні, що становить серйозну загрозу для її майбутнього".

Окрім Ігоря Коломойського, до списку санкцій потрапили його найближчі родичі: дружина Ірина Коломойська, дочка Анжеліка Коломойська і син Ізраїль Цві Коломойський.

У повідомленні зазначається, що санкції позбавляють цих осіб права на в'їзд в США.

*****

Данилюк, Клімкін і Рябошапка закликали владу розпочати реальну боротьбу з олігархами

Санкції США проти Коломойського є логічним кроком на захист демократичних інституцій. Наступними мають бути дії української влади, спрямовані на деолігархизацію та боротьбу з корупцією. З таким закликом виступили засновники Центру національної стійкості та розвитку Олександр Данилюк, Павло Клімкін і Руслан Рябошапка.

«Сьогодні Сполучені Штати Америки запровадили персональні санкції проти українського олігарха Ігоря Коломойського за корупцію та руйнування демократичних інституцій України. Цей крок є логічним. Але вкотре доводиться констатувати, що наші партнери значно випереджають українську владу у боротьбі з корупцією найвищого рівня в Україні. Хотілося, щоб було навпаки», - йдеться в заяві.

Засновники Центру національної стійкості та розвитку зазначили, що вітають запровадження санкцій та були частиною цього процесу.

«Ми, як і всі українці, вимагаємо припинити захищати олігархів та повернутись до проведення реальних змін, які б гарантували безпеку та справедливість кожному українцю», - наголосили Данилюк, Клімкін і Рябошапка.

Перш за все треба припинити перешкоджання роботі НАБУ, зокрема в розслідуванні справ щодо доведення до банкрутства «Приватбанку» олігархами та повернення майже 200 млрд грн., украдених в українців.

Також, за словами засновників Центру, необхідно провести прозорий та справедливий конкурс з обрання керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Державного бюро розслідувань.

Наступним кроком має бути реальна судова реформа та активізація діяльності Антимонопольного комітету і зміна його керівництва.

«А на останок, за підсумками введення санкцій проти Коломойського, у нас є три запитання до влади. Яких ще доказів вам не вистачає? Коли ви, врешті-решт, зрозумієте, що боротьба з олігархами – це про конкретні кроки, а не про статті та виступи на коштовних форумах? Коли ви визначитеся, з ким ви: з народом чи з олігархами та корупціонерами?», - говориться в заяві.


Коментарі:
Більше новин по темі: