Сергій Буняк, який через "слуг" покинув посаду Кельменецького селищного голови, тепер буде від них балотуватися на цю ж посаду

Чернівецький обласний осередок "Слуги Народу" висунув на посаду Кельменецького селищного голови Сергія Буняка, який раніше очолював громаду.

У повідомленні на Facebook-cторінці осередку СН йдеться, що кандидатуру Буняка запропонувала нардепка "Слуги народу" Олена Лис. Раніше Буняк очолював громаду майже чотири місяці опісля місцевих виборів у 2020 році. Однак згодом подав у відставку через "конфлікт" з депутатами "Слуги народу".

ЩО БУЛО ДО ЦЬОГО

На початку квітня селищний голова Кельменців (він же керівник єдиної місцевої ОТГ) Сергій Буняк, який активно у 2013-2014 роках підтримав Революцію Гідності, був головою Кельменецької РДА часів губернаторства на Буковині Романа Ванзуряка, написав заяву про складення своїх повноважень.

Згідно чинного законодавства, обов’язки селищного голови перейшли до секретаря від «Слуги народу» - колишнього голови Кельменецької РДА Богдана Олійника. А 9 квітня вже без Буняка, більшість селищної ради на чолі з секретарем Олійником провели сесію, призначивши заступників – панів Довганя (фракція ОПЗЖ) і Дворського («Слуга народу») – обидва з бекграундом колишніх регіоналів часів Януковича.

Які ж обставини та причини спонукали селищного голову Сергія Буняка (якого, до речі, кельменчани двічі обирали на цю посаду) піти на такий демарш? Це питання кореспондент БукІнфо задав йому по телефону:

Головна причина, – каже Сергій Буняк, – немає сенсу приймати участь у взаємовідносинах з депутатами, які постійно блокують роботу, спрямовану на конструктив. Я одразу для них був неугодний. У них інші погляди та, напевно, і завдання. На жаль, у нинішньому скликанні селищної ради у мене немає на кого опертися. Тут ситуативну більшість складають аграрії (АПУ), колишні регіонали (ОПЗЖ), «Слуга народу» та «команда Пальчевського». Це все одна скрипка. Їх зібрала до купи спільна тимчасова вигода.

Вони не пропонували вам жодного компромісу?

У них був не компроміс, а ультиматум. Мовляв, рада працюватиме ефективно тоді, коли у мене будуть їхні заступники. Але виконувати їхні забаганки я не хотів. Це приблизно така ж ситуація, як з колишнім мером Чернівців Олексієм Каспруком. Відміна лиш у тому, що там його «зняли», а тут я сам написав заяву.

Трішки детальніше про ваш конфлікт

Вперше зіткнувся з супротивом минулого року одразу після місцевих виборів, ще до першої сесії. Підходили, почали нав’язували прізвища старостів, заступників. Кого я називав – не проходить, блокується у сесійній залі. Нинішній в.о. секретаря Кельменецької селищної ради Богдан Олійник, - колишній голова РДА, від «Слуги народу». У п’ятницю без мене провели сесію і легко призначили того, кого хотіли. Заступниками стали Довгань і Дворський. Про їхнє минуле ви, напевно, добре чули.

Тобто ви зрозуміли, що іншого виходу, як добровільне складання повноважень у вас немає?

Так. Створювали штучні умови, щоб я пішов. Фактично, робота ради у напрямку мого бачення розвитку Кельменецької громади була одразу заблокована. Засобів вплинути на це я не маю. Якщо не зараз, то через місяць довелося б піти. На угоду зі совістю я б ніколи не пішов. В такому випадку залишається єдиний варіант – відставка.

А не виникала думка звернутися до своїх виборців, кельменчан, щоб вони, можливо, вдалися до законних засобів протесту, захистили свій вибір, адже вони вас обрали?…

Також не бачу сенсу. Від протестів обрані депутати-регіонали реформаторами не стануть…Тому збурювати людей і казати, що мене пресують просто не хочу.

*****

Тепер у коментарі Суспільному Буняк сказав, що конфлікт вичерпано. Відтак погодився балотуватись. Поки не подав документи на реєстрацію кандидатом.

Вибори у громаді заплановані на 31 жовтня 2021 року. Розмір застави для кандидатів — шість тисяч гривень. Реєстрація відбуватиметься до 30 вересня.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації