Новий ректор ЧНУ Білоскурський розповів про майбутні кадрові зміни у вузі та розвіяв чутки про 14-й навчальний корпус університету

Новий ректор ЧНУ, яким вчора після виборів став доктор економічних наук, професор Роман Білоскурський, обіцяє розвивати університет у всіх напрямках, а також зробити його більш туристично привабливим.

Детальніше про свої плани новий керівник вишу розповів в інтерв’ю виданню molbuk.ua. До вашої уваги - найцікавіші відповіді нового ректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича про свої плани та розвіювання чуток про долю 14-корпусу ЧНУ.

Білоскурський відповів на запитання:

- Що би ви назвали головним у вашій передвиборчій програмі?

- Найважливішим завданням ректора буде втримати молоду людину в університеті, місті, країні. Вірю в нашу перемогу. Тож необхідно, щоби молодь залишалася в місті, країні. А для того, щоби молода людина залишилася навчатися в нашому місті, університет має відбутися і зміцнюватися не лише як заклад вищої освіти, а як екосистема, де кожна молода людина може здобувати добру освіту і водночас мати добру самореалізацію: у творчості, у науковому чи спортивному житті. І в такому випадку, якщо про наш університет буде добра слава, молоді люди у нас залишатимуться і у нас буде майбутнє. Ось це я би вважав головним завданням і суспільним викликом для ЧНУ.

- Чи стане простішим для мешканців, туристів доступ до університетського парку, території резиденції загалом?

- Давайте говорити про нашу резиденцію як про об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (…) Я не є прихильником того, щоби з парку зробити громадський простір, відкривши його з чотирьох сторін. Це є ризиковано станом на сьогодні. Тому я за те, щоби максимально відкривати резиденцію, розробити додаткові туристичні маршрути для туристів, які би дозволяли мати базову розширену екскурсію. Але разом із тим стежити за відновленням резиденції і за безпекою.

- Ви також є депутатом міськради. Чи впливатиме ваша депутатська діяльність і приналежність до тієї чи іншої партії на ваші дії як очільника вишу?

- Я абсолютно би не прив’язував партію і мою діяльність як депутата до університетської роботи. Це є різні паралельні напрямки. Але незалежно від того, в якій партії ректор, депутат він чи ні, - дуже важлива співпраця міста і ЧНУ. Я зі свого боку вважав би, що ця співпраця і з містом, і з регіоном, і з країною повинна зростати. І тут мова не про депутатство. Тут ідеться про розуміння нашого спільного майбутнього. І якщо ми спільно хочемо будувати гарне майбутнє, то повинні розуміти, що всі живемо в одному місті і в одній країні, і в цей скрутний час маємо одне одному допомагати. Бо якщо не буде синергії міста та університету, сюди не приїде молода людина. І тоді, скажіть, хто залишиться тут працювати і розвивати наше місто? Тому ці речі дуже взаємозалежні без абсолютної прив’язки до місцевої політики.

- Чи можуть відбутися якісь зміни із 14-им корпусом ЧНУ?

- Щиро вірю, що у нас буде добра співпраця з обласною радою, якою, власне, орендується цей корпус. І ми спільними зусиллями будемо знаходити - перше - як розв’язувати інфраструктурні питання, які є у 14-му корпусі. Я вдячний, що почалася гарна робота у цьому напрямку довкола будівлі.

По-друге, корпус використовується як корпус університету. І я вірю, що у майбутньому у нас буде добрий набір студентів, і далі цей корпус планує слугувати ЧНУ.

- Чи передбачаються певні кадрові зміни у виші?

- Чисто теоретично я розглядаю кандидатури усіх фахових співробітників, які можуть посилити управлінську вертикаль нашого університету. Тому під час кампанії не називав прізвища, але казав таку річ. Зокрема, що необхідно перерозподілити функціонал між проректорами, бо робота над певними питаннями, такими як цифрова трансформація, міжнародна співпраця, зовнішня промоція, потребує більших зусиль.

Проректорами стануть штатні працівники нашого університету з числа деканів, заступників деканів, завідувачів кафедр, які мають певний управлінський досвід в університеті і мають добрі фахові досягнення за тим напрямком, який їм буде запропоновано очолити.

Як відомо, на виборах ректора ЧНУ, які відбулися вчора, 15 травня, переміг Руслан Білоскурський. Він набрав 766 голосів виборців із необхідних для перемоги 726, що становить понад 50 відсотків голосів. Цього достатньо для перемоги, відтак другого туру виборів не буде.

Що відомо про нового ректора ЧНУ:

Новий ректор Чернівецького національного університету Руслан Білоскурський - декан економічного факультету, професор кафедри економіко-математичного моделювання, доктор економічних наук. На факультеті викладає курси з інформатики, інформаційного менеджменту та математичних методів і моделей ринкової економіки. Автор і співавтор низки наукових і навчально-методичних праць.

Депутат від фракції "Єдина альтернатива" Чернівецької міськради.

Руслан Білоскурський займається карате. Він майстр спорту міжнародного класу, багаторазовий чемпіон України, призер чемпіонатів Європи та світу.

Що обіцяє:

Впровадження у вузі цифрових технологій, мінімізацію паперового документообігу; підтримку волонтерської діяльності; Центр соціально-психологічної підтримки й інтеграції ветеранів; запровадження серії нагрудних знаків "Юрій Федькович", "Костянтин Томащук", "Степан Смаль-Стоцький", "Йозеф Шумпетер", "Євген Ерліх" за вклад у розвиток вишу.

Інклюзивність і безбар’єрність; проєктор у кожну аудиторію; ремонт й оновлення спортзалів та ігрових майданчиків; ремонт студентських гуртожитків; пошук меценатів для реставрації резиденції; модернізацію наукової бібліотеки та ботанічного саду; сучасний інноваційний музей історії вишу.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації