На Буковині відкрили літературно-меморіальний музей «Музей-садиба Анни Дущак»

На Буковині відкрили літературно-меморіальний музей «Музей-садиба Анни Дущак». Музей знаходиться у батьківській хаті поетеси. У цьому будинку с. Тисовець, Сторожинецького району 15 жовтня 1959 року у родині Вероніки та Кирила Дущаків народилася донька Анна. Тут пройшли її дитячі та юнацькі роки. У шістнадцятирічному віці важка хвороба прикувала її до ліжка. Та Анна не занепала духом, а знайшла себе в поезії. Померла талановита буковинська поетеса 17 лютого 2010 року.

Як повідомляє управління культури Чернівецької ОВА, у музеї відтворено меморіальну кімнату Анни Дущак, а також створено експозиційну залу в якій експонуються матеріали, що розповідають про життєвий шлях поетеси та популяризують її творчість.

Частина експозиції, розташована у передпокої будинку. У ній, зокрема, відвідувачі починають знайомство зі складним життям Анни Дущак, оглядаючи матеріали про дитячі та юні роки майбутньої поетеси.

Анна Дущак. Фото з відкритих джерел

Анна Дущак - заслужена працівниця культури України, членкиня Національної спілки письменників України, лауреатка Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття» та літературно-мистецької премії ім. Сидора Воробкевича.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації