Хто і з якою метою організував атаку на керівника лісового управління Чернівецької області Василя Гончара?

ЧИМ ДАЛІ В ЛІС, ТИМ БІЛЬШЕ ДРОВ

Схоже, маємо справу ще з однією спробою представників губернаторової команди, і не тільки, помародерити. Тепер вже в лісі. Звичним чином прикриваючись режимом воєнного стану та тим, що у ці дні і президент Володимир Зеленський, і прем'єр-міністр зайняті головним - обороною держави.

Тепер мова йде про спробу змістити з посади керівника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Василя Гончара.

Для співзвучності з нинішнім часом скажемо так - пішли на нього широким фронтом, від заступника голови обласної військової адміністрації Богдана Ковалюка до народних депутатів Олени Лис та Максима Павлюка.

Останній тривалий час бомбардував міністра екології Руслана Стрільця та очільника Держлісагентства Юрія Болоховця скаргами та ініціював перевірки, жодна з яких суттєвих порушень не виявила.

Тепер же недавно призначений міністр опинився під прямим депутатським тиском. Його зухвало намагаються схилити до прийняття негативного кадрового рішення - звільнення Василя Гончара з посади.

Що одразу ж збурило колектив управління, включно з його районними підрозділами, оскільки нинішній керівник користується заслуженим авторитетом, неабияким управлінським хистом, активно відстоює інтереси держави та своїх працівників.

Про це у своєму зверненні з проханням розібратися і захистити професійного та непоступливого керівника люди звернулися до очільника Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця.

Тим більше, що показники та звіти про результати роботи абсолютно свідчать на користь ефективної роботи очільника і колективу Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Навіть в умовах війни вони ефективно працюють, всіляко допомагають армії: і лісоматеріалами, і технікою, і грішми. А в ряди ЗСУ призвано кращих представників структури.

Проте для тих, хто вирішив подерибанити державний ліс, а конкретно масив вздовж Дністра, який у майбутньому може стати потужною рекреаційною зоною з прекрасною економічною перспективою, це не аргумент. Кувати залізо потрібно поки війна, і особливо розбиратися ніколи.

Мова йде про колишній Заставнівський район, а сьогодні Чернівецький, отож поява Максима Павлюка біля цієї теми та схеми не випадкова. Він родом з Горішніх Шерівців. Ну і ясно, що не випадковий тут Богдан Ковалюк. Він завжди там, де пахне грішми. Цей запах навіть пахощі хвої йому ніколи не переб'ють. А крім того, він теж заставнівський, а його тато головує у Вікнянській ОТГ. Тож принади та цінність прибережної лісової смуги, як і її перспективні можливості, аж до відкриття туристичного хабу, їм добре відомі.

Ще до війни, 29 лютого 2021 року, Богдан Ковалюк звертався до Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства з проханням погодити питання про вилучення земельних ділянок загальною площею 57643,1819 гектарів та передачу їх у власність територіальних громад. Читай і татові. Це до того, що ні слова про «шкурники».

Війна ці задуми, очевидно, не скасувала, а лише загострила. Виникла унікальна можливість, скориставшись тим, що увага центральної влади прикута до фронту, таки зреалізувати задумане.

Кампанію зміщення Василя Гончара розгорнули так широко, що був, схоже, включений план "А" і план "Б". Більше того, вже була підібрана кандидатура на місце нинішнього керівника обласного управління. Чоловіка так обнадіяли, що він вже почав об'їздити підрозділи у районах та агітувати за свою кандидатуру, обіцяючи всім підряд посади заступників.

Ось такий було заготовлено бліц-кріг під прикриттям війни та лісових масивів у виконанні добротно організованої групи і детально розписаної схеми. До кампанії дискредитації Василя Гончара підключилися всі, навіть наближені до твердої деревини сторожинецькі політологи і колишні спіробітники управління. Хороша комбінація вимагає чіткого розписання ролей.

Але чи влаштовує реалізація такого плану громадськість Буковини, котра очевидно потерпає за стан обласних лісів? Чи влаштовують такі цинічні атаки колектив обласного управління та лісників на місцях, які вже перебачили різного ґатунку пройдисвітів? І головне, чи влаштовує усе це державу та державних людей у Києві, котрі дбають про Україну, а не свою кишеню?

Воєнні дії на Київщині, Житомирщині, Сході та Півночі України понищили наші ліси. Там, де не було розбомблено, ворог навіть тотально займався лісозаготівлями. Тому роль Буковини та інших заліснених західних областей у збереженні нашого лісового багатства - колосальна, як і відповідальність.

Добре, що це розуміють депутати Чернівецької обласної ради, котрі обурені такими маніпуляціми, вже написали колективне звернення до міністра екології пана Стрільця з проханням розібратися і не допустити не виваженого кроку на користь чиїхось приватних інтересів.

Влад СКИПАЛЬСЬКИЙ, для БукІнфо (с)


Коментарі:
Більше новин по темі: