Депутат Мазурашу з Буковини підготував законопроект, який забороняє купувати сигарети й алкоголь у супермаркетах та АЗС

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким хочуть змінити точки продажу алкоголю, сигарет, електронних сигарет, IQOS і Glо. Продавати ці товари планують тільки в спеціалізованих магазинах. Ініціатором документа виступив член комітету ВР з питань молоді та спорту, нардеп від "Слуги народу" Георгій Мазурашу.

Мазурашу пропонує, щоб пиво, алкогольні та слабоалкогольні напої, столові вина, тютюнові вироби, електронні сигарети й рідини до них, а також пристрої для споживання тютюнових виробів без їхнього згоряння продавалися тільки в спеціалізованих стаціонарних торгових точках, пише Обозреватель.

Інші товари в цих магазинах, крім перелічених, продаватися не можуть. Тому реалізовувати алкоголь і тютюн буде заборонено в приміщеннях торговельних організацій, які продають продукти харчування, товари дитячого асортименту та спортивні товари.

Крім того, як і раніше, продаж алкоголю й тютюну буде заборонено:

особами та особам, які не досягли 18 років;

у приміщеннях і на території навчальних закладів та закладів охорони здоров'я (крім ресторанів на території санаторіїв);

у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);

з торгових автоматів;

у споживчих упаковках, що містять менш ніж 20 сигарет;

з рук;

у непризначених для цього місцях торгівлі;

на полицях самообслуговування. Винятком є сигарети в блоках, алкогольні та слабоалкогольні напої, вино й пиво.

Виходить, що сигарети і алкоголь можуть зникнути з полиць продуктових магазинів, їх стане важче купити в торгових центрах, на зупинках або на заправках. Для цієї продукції потрібно облаштовувати спеціалізовані місця.

У разі порушення вимог для суб'єктів господарювання передбачається штраф – 10 прожиткових мінімумів працездатних осіб, встановлених на момент сплати штрафу. Зараз він становив би 23 790 грн.

Нагадаємо, минулого тижня на отриманні неправомірної вигоди у розмірі 5700 доларів правоохоронці затримали Петра Стратійчука – помічника нардепа Мазурашу. За ці гроші він нібито обіцяв волонтерам сприяти у виділенні Чернівецькою міськрадою земельних ділянок учасникам АТО.


Коментарі:
Більше новин по темі: