Буковина пам'ятає воїна 40-річного Олександра Шквару з Клішківців, у якого на фронті не витримало серце
Олександр Шквара мріяв про власну родину, планував одружитися. Хотів жити у справедливій, вільній, безпечній країні. Олександр Шквара був чесним, старанним, успішним і скромним. Його знали, як людину слова. На жаль, життя захисника обірвалося у 40 років. Олександр Григорович Шквара народився 10 липня 1983 року в селі Клішківці. Ріс дуже добрим, спокійним, тихим хлопчиком.
Про це йдеться на сторінці “Незабутні: Буковина пам'ятає” у Фейсбук
Середню освіту здобув у місцевій школі. Із 13-ти років важко працював, виконував усілякі будівельні роботи, їздив на сезонні заробітки. Його мозолясті руки уміли все.
Частину життя прожив під Ірпенем. Здобув професію будівельника в училищі в Києві. Працював на будівництві у столиці. Із початком війни разом із матір’ю вирішив повернутися у рідні Клішківці. Дорога додому запам’яталася назавжди: підірваний міст, розстріляні люди, діточки, спалені автомобілі, зруйновані будинки, пограбовані магазини…
Уже 8 квітня 2022 року Олександр став до лав Збройних сил України, адже не хотів, щоб ворог дійшов до його дому. Служив у 3-ій окремій танковій бригаді. Пройшов навчання. Був водієм транспортного відділення інженерно-технічного взводу. Протягом 14 місяців разом із побратимами виконував бойові завдання на передовій.
Незадовго до загибелі Олександр Шквара приїхав у відпустку. Зустрівся зі своєю коханою Юлією, з якою мріяв створити сім’ю. Пробувши декілька днів удома, повернувся до побратимів. Обов’язок кликав його бою. Олександр спішив якомога швидше зупинити ворога, вигнати з рідної землі, щоб у наступній відпустці одружитися. Однак цим планам не судилося збутися.
Старший солдат Олександр Шквара помер 28 серпня 2023 року в розташуванні інженерно-саперної роти в населеному пункті Гусинка Куп’янського району Харківської області. Його серце не витримало важких життєвих навантажень.
Поховали захисника у рідному селі Клішківці. У нього залишилася мама Євгенія Михайлівна, сестра Наталя, кохана Юлія, племінниці Олена, Юля, Даша, яких дуже любив.
На фасаді будівлі опорного закладу освіти, де навчався Герой, йому встановлено меморіальну дошку. Також у Клішківцях ім’я Олександра Шквари носитиме колишня вулиця Ватутіна.
-
"Мене внесли у чорний список". Як переселенець з Маріуполя рік жив і партизанив в окупації
-
Сирськой нагородив чернівчанина Степана Житара "Хрестом Хоробрих", бойовий екіпаж якого знищив більше сотні російських розвідувальних безпілотників
-
Буковина у жалобі прощається з чотирма полеглими захисниками. Хто ці Герої?
-
Міська влада просить чернівчан завтра достойно провести в останню дорогу двох полеглих Героїв
-
Під Покровськом, виконуючи бойове завдання, загинув військовий Чернівецького ТЦК
-
Розвідник «Азову» Микола «Фрост» Кущ — до українців: "Будь ласка, не втратьте цю країну. За неї пролито багато крові"