Бойко таки знайшов управу на "вічного" Манчуленка: через конфлікт інтересів депутати облради звільнили гендиректора перинатального центру

У Чернівцях звільнили гендиректора обласного перинатального центру Дмитра Манчуленка. За це рішення проголосували 42 депутати на сесії обласної ради. Манчуленка звільнили за порушення антикорупційного законодавства – його звинувачують у конфлікті інтересів.

Про це у коментарі Суспільному заступник голови облради Микола Гуйтор.

Проводили службове розслідування

Комісія облради за зверненням обласної прокуратури впродовж двох місяців проводила службове розслідування діяльності Манчуленка на посаді керівника перинатального центру, повідомив Гуйтор.

Управління стратегічних розслідувань нацполіції склало шість адмінпротоколів про порушення Манчуленком антикорупційного законодавства. Відтак Манчуленка мали відсторонити від посади керівника перинатального центру, однак суд не застосував це покарання. Тому, згідно з законодавством, Манчуленка мали притягнути до дисциплінарної відповідальності.

Гуйтор каже, під час службового розслідування перевіряли документи та накази, які видавав Манчуленко.

"Ми не виявили документів, які б свідчили про врегулювання конфлікту інтересів. Манчуленко продемонстрував такі документи у суді, але, оскільки у нас їх немає, то маємо певні переконання, що ці документи не правочинні. Також комісія рекомендувала голові облради звільнити керівника центру", – каже Гуйтор.

За його словами, комісія звернулася до правоохоронців, щоб вони перевірили, чи дійсні документи Манчуленка про врегулювання конфлікту інтересів.

Гуйтор каже, керівника обласного перинатального центру призначає та звільняє сесія облради, тому наразі не бачить механізмів, як можна було б це рішення оскаржити.

У чому був конфлікт інтересів?

Манчуленко підписав три укази про підвищення окладу синові на 40% — у січні, лютому та березні 2021 року.

Згідно з даними судового реєстру, через неповідомлення про конфлікт інтересів Манчуленка оштрафували на понад вісім тисяч гривень та зобов'язали сплатити майже 500 гривень судового збору.

Манчуленко не визнавав своєї вини, а його адвокатка повідомляла суду, що він повідомляв голову облради, а також підписав указ про передачу повноважень щодо розгляду заяв, винесення та підписання наказів медичному директору Василю Ринжуку.

У рішенні суду йдеться, що Манчуленко не повідомив голову облради чи директора департаменту охорони здоров'я ОВА, які є його прямими керівниками, про конфлікт інтересів.

У листопаді 2022 року голова облради Олексій Бойко оприлюднив документи, що Манчуленко видає накази в перинатальному як гендиректор. 30 листопада Манчуленко видав два накази: про підвищення заробітної плати своєму сину на 40% та про врегулювання потенційного конфлікту інтересів.

Що відомо про Манчуленка:

  • 6 квітня 2021 року Дмитра Манчуленка затримали під час передачі 12 тисяч доларів. Ймовірно, він передавав ці гроші посадовцю облради, аби з ним продовжили трудовий договір.
  • У 2017 році міський голова Олексій Каспрук звільнив Дмитра Манчуленка з посади головного лікаря пологового будинку №1. Він аргументував звільнення неналежним виконанням обов'язків. Тоді Манчуленко поновився через суд.
  • У 2018 році чернівчани написали петицію, в якій просили звільнити Манчуленка. Тоді ж на сесію міськради прийшли працівники пологового. Вони заявили про тиск на них з боку головного лікаря. Манчуленко це заперечив.
  • У 2018 році секретар міськради Василь Продан ініціював проти Манчуленка службове розслідування.
  • У липні 2019 року Олексій Каспрук вдруге звільнив Манчуленка з посади. Аргументував рішення тим, що установа змінила свій статус на некомерційне комунальне підприємство, а тому керівника мають призначити за конкурсом.
  • У лютому 2020 суд задовольнив позов Манчуленка щодо поновлення на посаді. Міську раду зобов’язали виплатити йому компенсацію за вимушені прогули. Міська рада виконала рішення, втім подала апеляцію.
  • 6 квітня пологовий перейменували на Чернівецький обласний перинатальний центр. Депутати міської ради проголосували за вихід зі складу засновників медзакладу. Органом управління стала обласна рада.
  • У лютому Манчуленка оштрафували через конфлікт інтересів — він підписав документи про підвищення окладу своєму синові, який з грудня 2020 року був завідувачем пологового відділення.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації