Вишкільний табір - у польових умовах: як буковинських старшокласників тренують "Вовки да Вінчі"

У селі Добринівці, діє вишкільний табір, зорганізований громадською організацією “Tactical force 4.5.0”. З нагоди Українського дня добровольця, який відзначають 14 березня, тут відбувся вишкіл десятикласників Чернівецького військово-спортивного ліцею. На навчання у польових умовах приїхали 65 впевнених і вмотивованих хлопців і дівчат.

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.

Ліцеїстка Софія Щербак вступила до закладу торік. Дівчина – чемпіонка України з легкої атлетики. Разом із родиною перебралася на Буковину із Сєвєродонецька через місяць після початку повномасштабної війни. Розповідає, що залишатися у рідному місті було страшно, тож майже всі її однокласники виїхали, щоб не потрапити під російську окупацію. Минулого літа Софія вперше відвідала табір у Добринівцях, тут познайомилася з викладачами предмету «Захист України» і вирішила вступити до військово-спортивного ліцею, щоб у майбутньому стати захисницею, як і її мама.

«Заняття спортом допомогли мені виховати у собі силу волі. Тож фізично тут не важко. Я вже звикла до режиму і хочу стати військовою. Війна, яка прийшла у моє рідне місто, дала чітке розуміння того, що треба захищати країну і що за мир треба боротися», – упевнено каже ліцеїстка.

У захваті від перебування у таборі і чернівчанин Микола Мончаківський. Хлопець у військово-спортивному ліцеї навчається другий рік. Вступив у 2022-му. Каже, що тоді це було найкраще, що він міг зробити.

«Мені важко буде передати відчуття від пережитого тут усім, хто не зміг приїхати. Це наші перші навчання у полях і тут дуже багато нового. Маємо про що подумати», – ділиться враженнями хлопець.

Ліцеїсти кажуть, тут наче витає героїчний дух повстанців. Адже вишкільний табір розташували у лісі, на пагорбі, де у 1944 році точилися бої між українськими патріотами та НКВДстами. Тут була і криївка вояків УПА. На місці масового бою добровольці встановили хрест.

Вишкіл для молоді провели воїни штурмового батальйону «Вовки да Вінчі», які перебувають на відновленні. Вони показали, як збирати й розбирати автомат, надавати першу домедичну допомогу та продемонстрували навички управління дронами. Крім того, військові розповіли про бойовий досвід, здобутий у боях з російськими окупантами. Із бійцями добробатів і ліцеїстами зустрівся голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко. Він поспілкувався з організаторами вишколу та побажав учням втілити у життя свої амбітні плани. Із представниками громадської організації «Tactical force 4.5.0» посадовець обговорив подальшу співпрацю та майбутні спільні ініціативи.

14 березня 2024 року в Україні вдесяте відзначатимуть День добровольця. Як розповідає капелан штурмового батальйону «Вовки да Вінчі» Микола Гергелюк, це свято важливе для кожного, хто за покликом пішов боронити рідну землю від ворогів.

«Оскільки у нас на Буковині досить потужний добровольчий рух, ми завжди відзначаємо цю дату. Не просто збираємося з однодумцям й побратимами, а обов’язково запрошуємо на зустріч молодь. Адже це наше майбутнє і саме майбутнім поколінням маємо приділити багато часу та уваги, щоб вони здобули навички для захисту нашої держави», – розповідає капелан, друг Рос.

Його побратими захищали Україну ще у 2014-2015 роках, виїжджаючи у гарячі точки прямо з Майдану. Тоді сміливість добробатів відіграла надзвичайну роль у боротьбі з окупантами, як і в 2022-му, коли вони були серед перших, хто дивився у вічі ворогові. Нині «Вовки да Вінчі» – штурмовий підрозділ у складі героїчних ЗСУ, але вони ніколи не перестануть бути тими, хто самостійно, не роздумуючи, організувався, взяв до рук зброю і пішов захищати Україну.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації