Вибори ректора БДМУ обростають конспірологічними теоріями

Продовжуємо висвітлювати актуальну тему – вибори ректора БДМУ. Чому це важливо? Тому що медичний університет – це один із «магнітів» Чернівців і Буковини загалом. До речі, на відміну від ЧНУ, БДМУ, окрім українських студентів, навчає ще й чималу кількість іноземних. А ще обидва університети – чи не найбільші платники податків у нашій громаді. Тому дивно було б, якби чернівчанам була байдужа доля одного з них.

Отже, із семи ймовірних кандидатів на посаду ректора МОЗ допустила до виборів лише чотирьох. І одразу ж розквітли конспірологічні теорії! Мовляв, тих, хто зійшов з дистанції, навмисне «дискваліфікували»: «причепилися до якоїсь формальності». «Формальність», нагадаємо, – це наявність державного сертифіката про рівень володіння державною мовою. І ось на цьому хотілося б зупинитися докладніше.

Усі ми – патріотично налаштовані громадяни – вболівали за прийняття та імплементацію Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». І нарешті це сталося. Тепер залишилося нам лише чітко дотримуватись норм цього закону! Тому, коли хтось обурюється, навіщо для підтвердження факту володіння мовою потрібен сертифікат, то таке обурення, м’яко кажучи, є недоречним. Так, навіть якщо всі знають, що людина блискуче володіє мовою. Так, навіть якщо в атестаті про середню освіту в неї з української мови стоїть найвищий бал. Є вимога закону: для претендентів на посади керівників закладів освіти всіх форм власності наявність сертифіката обов’язкова! Все, крапка.

Подібні пристрасті через вимоги мовного закону, які вступили в силу, до речі, ще в липні минулого року, розгортаються не лише в Чернівцях. Наприклад, трохи схожа ситуація була недощавно і в Харкові, де обирають керівника академічного драматичного театру. Тож шукати якісь «підводні камені» чи таємні змови місцевого розливу точно не варто.

Серед кандидатів, які не допущені до виборів ректора БДМУ, є справді достойні люди. І багато хто за них уболівав. Але, на жаль, звинувачувати у тому, що сталося, вони можуть лише себе. Якщо це просто «провтик» – що ж, шкода. Та ніхто вже цьому не зарадить. Треба буде нам усім просто засвоїти урок на майбутнє.

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)

Офіційне роз'яснення Національної комісії зі стандартів державної мови читайте тут: Якщо в особи є посвідчення щодо вільного володіння державною мовою, чи потрібно їй складати іспит для отримання державного сертифіката?

Харківська “мовна” історія: Формальність чи законні підстави? Кому з кандидатів на керівника театру Пушкіна відмовили і що далі


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації