Вперше в історії українець потрапив до топ 10 найкращих вчителів світу

Глобальна премія Global Teacher Prize оголосила топ 10 найкращих вчителів світу. Вперше в історії премії до першої десятки потрапив український вчитель Артур Пройдаков.

Український вчитель Артур Пройдаков з Києва побореться за звання Найкращий вчитель світу за версією Global Teacher Prize та нагороду у $1 млн, пише NV.

Вчитель української мови та літератури Артур Пройдаков у 2021 році став переможцем національної премії Global Teacher Prize Ukraine, яка щороку відзначає вчителів-змінотворців. Крім Артура Пройдакова, з України до топ 10 увійшли вчителі з Канади, Індії, Гани, Чилі, ПАР, США, Франції, Великої Британії і Пакистану.

Артур Пройдаков народився в місті Кадіївка (наразі це окупована частина Луганської області). У листопаді 2014 року був змушений покинути дім через війну. Певний час працював на Сумщині в державній школі в місті Ромни, а потім — у школі MIDGARD у Києві.

Після повномасштабного вторгнення організував курси з української мови для переселенців, проводив уроки в рамках Всеукраїнського розкладу, розповідав у закордонних та українських медіа про агресію росії і значення вчительської роботи в умовах таких викликів. Автор уроків у Всеукраїнській школі онлайн. Розвиває українську освіту як учитель в школі Mriy Diy, а також як виконавчий директор в освітній фундації MriyDiy. Крім того, є одним з експертів безоплатної освітньої онлайн-платформи iLearn від ГС Освіторія, яка допомагає випускникам готуватися до ЗНО/НМТ і вступати до омріяних вишів.

«Дуже важко повірити в це й усвідомити це. 10 людей на планеті Земля. 10 освітян. І я, український учитель, серед цієї 10-ки. Це надихає й мотивує. Це означає, що я все роблю правильно. І тисячі українських учителів теж роблять усе правильно, продовжуючи працювати, зберігати цінності навіть попри виклики повномасштабної війни. Цього досягнення не було б без наших захисників і захисниць. Тільки завдяки їм я маю честь працювати вчителем в Україні. І це додатково мотивує робити тільки найкраще у своїй діяльності. Попри все», — зазначає Артур Пройдаков.

Ім'я найкращого вчителя планети 2023 року оголосять 8 листопада на церемонії нагородження Global Teacher Prize, яка відбудеться у межах 42-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі в штаб-квартирі ЮНЕСКО. Переможець премії отримає нагороду розміром 1 мільйон доларів.

Цьогоріч до списку 50 найкращих вчителів світу потрапило відразу двоє українських вчителів — Артур Пройдаков і Людмила Таболіна (також вчителька української мови та літератури, фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2019).


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації