В Україні розробили нові санітарні правила для шкіл: що зміниться з 1 січня

БЕРІТЬ НА ЗАМІТКУ /

У МОЗ розробили нові санітарні правила для українських шкіл. Рекомендації стосуються меблів, харчування та інтернету в українських школах.

Про це повідомив головний санлікар України Віктор Ляшко на брифінгу.

Серед змін — підключення інтернету, нові вимоги до меблів, обов’язкові внутрішні туалети і оновлені принципи харчування, - пише НВ.

Інтернет і вимоги до обладнання

МОЗ дозволило використовувати в навчальних закладах дротове й бездротове підключення до інтернету. Якщо використовують бездротове підключення, тобто роутери і Wi-Fi, вони повинні бути на висоті не менше 2 метрів від підлоги і вимикатися у позанавчальний час.

Також встановлено вимоги до інтернет-обладнання. Якщо це персональні комп’ютери, то екран повинен бути не менше 15 дюймів.

Якщо немає можливості використовувати персональні комп’ютери, а використовуються ноутбуки, тоді дозволяється 14-дюймовий екран, але мишка і клавіатура повинні бути окремо.

Внутрішні туалети в кожній школі

У кожній школі повинні бути внутрішні туалети. За словами Ляшка, в Україні досі у кожної 10-ї школи туалети знаходяться на вулиці.

Ці зміни в документі повинні виконати власники закладів, органи місцевого самоврядування, і облаштувати у всіх навчальних закладах внутрішні теплі туалети.

Нові вимоги до шкільних меблів

У кожному навчальному закладі передбачається як мінімум два-три розміри меблів.

Учнів, які часто хворіють на простудні захворювання, ревматизм, ангіни, рекомендується розміщувати в третьому ряду від вікна, ближче до внутрішньої стіни.

Документ також пропонує не менше двох разів на рік пересаджувати учнів в інші ряди для профілактики порушень зору і слуху.

Нові підходи до організації харчування

В Україні змінюють походи до організації харчування школярів.

Дозволяється організовувати кейтеринг. Він повинен відповідати нормам безпеки і якості харчових продуктів, які базуються на системі HACCP.

Повинні бути дотримані принципи здорового харчування і вимоги до готових страв: буде діяти низка обмежень щодо вмісту солі, цукру і жирів.

Встановлено перелік харчових продуктів, які заборонено продавати в шкільних буфетах і автоматах (чіпси, сухарики, солодощі та інші снеки). Також встановлена група харчових продуктів, які повинні бути в шкільному раціоні щодня: злакові, овочі, фрукти, ягоди та молочні продукти.

Вперше буде врегульовано питання харчування дітей з особливими потребами. Якщо у дитини є довідка від сімейного лікаря або педіатра про дієтичні потреби, то в школі повинні надати окреме харчування саме для цієї дитини.

Інші зміни

Учні, які проживають на відстані понад 2 км від навчального закладу, повинні бути забезпечені транспортом для підвозу до шкіл.

Всі співробітники шкіл повинні проходити профілактичні медичні огляди. У разі порушення термінів проходження профілактичних медичних оглядів працівників не повинні допускати до школи і до залучення до освітнього процесу.

Оренда шкіл не під освітні потреби чітко заборонена.

Нові санітарні норми повинні набути чинності з 1 січня 2021 року.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації