У громаді на Буковині батьки збиралися на мітинг під міськрадою: вимагали продовжити контракт з директоркою ліцею

У Кіцмані майже сотня батьків, учнів та вчителів опорного ліцею збиралися на мітинг під міською радою. Вони вимагали повернути на посаду директорку закладу, з якою напередодні голова громади не продовжив контракт. До цього Оксана Марусяк очолювала ліцей останні два роки. Чому контракт не продовжили їй не пояснили.

Наразі невідомо, хто виконуватиме обов'язки керівника закладу. Що відомо про ситуацію, пише Суспільне Чернівці.

"Контракт скінчився, але людину треба залишити"

Місцевий житель Анатолій прийшов під будівлю Кіцманської міськради, бо не погоджується з рішенням міського голови не продовжувати контракт з директоркою ліцею. У цьому закладі навчається його донька.

"Мене як батька дуже збурила ця ситуація, що звільняють дуже хорошого директора. Це дуже несправедливо. Як так можна зробити, не попередивши людину. Розуміємо, що контракт закінчився, але цю людину треба залишити", – каже чоловік.

Мати ще однієї учениці ліцею Марія Руснак вважає це рішення необґрунтованим. Каже, за період роботи директорки ліцей почав розвиватися.

"Вона зробила все для школи. Вчить дітей грамотності, турбується про них. Раніше, якщо діти не хотіли йти до школи, то зараз вони йдуть із задоволенням. Школа покращилася. Я вважаю, що безпосередньо несправедливе рішення", – Марія.

Оксана Марусяк очолювала Кіцманський ліцей впродовж останніх двох років. 31 серпня з розпорядження міського голови Сергія Булеги вона дізналася, що контракт з нею не продовжуватимуть. Каже, причину рішення їй не пояснили. Наразі Марусяк продовжує викладати у ліцеї математику.

"Я ще 28 серпня прийшла до міського голови із заявою, щоб він продовжив мені контракт ще на чотири роки. Маю на це право. Я ж не знаю, що там далі: чи ще шукати мені якісь години, чи шукати мені якусь ще роботу? Від цього також залежить навантаження вчителів, розклад. Це не за ніч складається", – каже ексдиректорка.

"Потрібно запускати навчальний процес"

Заступниця директора з навчально-виховної роботи ліцею Надія Баєтул каже, не продовжувати з директоркою контракт перед початком навчального року недоцільно.

"Ми тільки починаємо навчальний рік, треба запустити весь цей навчальний процес. Не розумію логіки такого рішення, чесно кажучи. Школа велика, з 30 серпня ми маємо статус опорного закладу. Надіємося, що рішення переглянуть", – каже Баєтул.

Представники батьківського комітету ліцею написали колективне звернення до міського голови Сергія Булеги, щоб він переглянув своє рішення і продовжив контракт з директоркою. Про це у коментарі Суспільному розповів голова комітету Олег Скорейко.

Скорейко також є депутатом Кіцманської міської ради. Вважає звільнення директорки зведенням політичних рахунків із ексзаступником голови громади Олександром Марусяком, який є чоловіком директорки.

"Гадаю, це є зведенням рахунків із сім’єю Марусяків. На передостанній сесії були звільнені заступники. Як на мене, основна причина цього – звільнення першого заступника Олександра Марусяка", – каже Скорейко.

Наразі невідомо, хто виконуватиме обов'язки керівника ліцею, каже ексдиректорка Марусяк.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації