У Чернівцях відбувся тренінг з соціального підприємництва для переселенців з різних регіонів України

У Резиденції молоді відбувся тренінг “Соціальне підприємництво: як розпочати та розвинути власну соціальну справу” для внутрішньо переміщених осіб та чернівчан. На заході учасники/учасниці дізнались, що таке соціальне підприємництво, пропрацювали алгоритм створення бізнесу та соціального підприємництва, довідались звідки брати ідеї для створення власної справи та як не втратити мотивацію.

Захід відбувся у межах діяльності Молодіжного інтеграційного центру Чернівців, який працює на базі МКУ “Резиденція молоді”. Одним із завдань центру є об’єднання людей, пошук однодумців та нових друзів.

Участь у тренінгу взяли понад 20 молодих людей, більшість з них - внутрішньо переміщені особи. У Чернівці вони переїхали з різних регіонів країни: із Херсона, Харкова, Краматорська, Ірпеня, Одеси, Дніпра, Сум.

“Я приїхала в Чернівці з Харкова декілька тижнів тому. Цей проєкт зарядив мене мотивацією. Для мене зараз дуже цінно розуміти, що я хочу, як це хочу, і завдяки тренінгу знаю, як втілити свою ідею в життя», – розповіла учасниця тренінгу Дарина Мульченко.

Спікером тренінгу був Іван Кульчицький - підприємець, експерт із стратегічного та проєктного управління в Агенції Європейських Інновацій, бізнес-коуч, ментор з інноваційного підприємництва.

Спікером тренінгу був Іван Кульчицький

«Соціальне підприємництво – це бачити ресурс там, де інші його не бачать. Участь у такому підприємництві допомагає сформувати нові контакти серед оточення. Адже, необхідна залученість у цей процес різних учасників/учасниць: громадських організацій, влади, бізнесу тощо”, – зазначає Іван Кульчицький.

Через війну соціальне підприємництво стає ще необхіднішим.

“Зараз дуже актуальним є працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, оскільки багато людей через війну втратили роботу, допомога біженцям із інтеграцією на нових місцях. Пізніше необхідно буде допомагати учасникам/учасницям війни”, – каже Іван Кульчицький.

“На тренінгу зібрались круті люди, з різним досвідом. Ми співпрацювали, знаходили спільну мову. Є люди, яких обʼєднало мистецтво, когось – спорт, а когось – волонтерство”, – поділився враженнями учасник тренінгу Михайло Чурбаков.

Захід відбувся у межах проєкту «Молодіжні інтеграційні центри Захід». Партнером проєкту в Чернівцях є Буковинська агенція ініціатив та розвитку.

Проєкт «Молодіжні інтеграційні центри Захід» реалізовує ГО «Простір молоді» (Ужгород) у партнерстві з Центром Довженка (Львів), МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття» (Івано-Франківськ), МКУ «Резиденція молоді» (Чернівці) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації