У Чернівцях планують скоротити кількість ліцеїв. Яка причина?

У Чернівцях планують скоротити кількість ліцеїв. Обіцяють робити це поступово, після консультацій із директорами шкіл, учителями, батьками та учнями. Зміни не стосуватимуться дітей, які переходять до десятих класів.

Про це повідомила очільниця управління освіти міськради Ірина Ткачук на пресконференції, пише molbuk.ua

За її словами трансформація мережі закладів загальної середньої освіти у Чернівцях стала очевидною через “диспропорцію” ліцеїв і гімназій.

Ірина Ткачук назвала основні критерії, за якими заклади можуть бути ліцеями. Перш за все ліцей повинен набрати два класи на паралелі. "Також у нас є розрахункові вимоги: 27,5 дитини, щоби клас був фінансово окупним. Щоб забезпечити поділ класів на вивчення певних дисциплін, учнів у ньому має бути 28, і не менше двох класів на паралелі. А ще кожен заклад освіти у громаді повинен відповідати певному профілю", – пояснила вона.

Крім цього, за словами очільниці міськуправління освіти, через війну в закладах поменшало учнів, і деякі ліцеї, маючи прекрасні стартові можливості раніше, не змогли набрати повноцінних два класи. Та й певні напрями навчання втратили актуальність.

"Серед профілів, які пропонують заклади освіти сьогодні, якісь є більш, а якісь менш ефективними. Подекуди відбувається їхній дубляж. Ба більше, на рівні держави йдеться про те, що кількість ліцеїв повинна бути зменшена. Адже потрібно фінансово забезпечити всі вимоги до самого закладу, щоби він був ліцеєм або гімназією", – додала Ткачук.

Освітянка також висловила сподівання, що МОН не "спустить зверху" конкретну цифру, скільки ліцеїв у кожній громаді має бути.

"Кожна громада є унікальною. Порівнювати умовно Житомир і Чернівці, попри приблизно однакову мережу і чисельність населення, щонайменше не коректно. Адже у нас є нацменшини, які мають свої школи. Очевидно, що позбавити дітей ліцею, наприклад, з румунською мовою викладання буде неправильно.

Тож працюємо над тим, щоб вивчити ефективність пропонованих профілів у закладах освіти. Також хочемо, щоб і директори висловили своє бачення ситуації", – зауважує головна освітянка міста.

Наразі у Чернівцях працює 45 закладів загальної середньої освіти, із них – 24 ліцеї та 21 гімназія.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації