Роман Петришин, ймовірно, не буде повторно балотуватися на посаду ректора ЧНУ ім.Юрія Федьковича. Сам він загадково мовчить

15 травня відбудуться вибори ректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Подача документів від кандидатів триває до 28 квітня.

Про це у коментарі molbuk.ua повідомив нинішній ректор ЧНУ Роман Петришин.

Як відомо, Роман Петришин відбув на посаді ректора один п'ятирічний термін. Згідно із законом, може подаватися на ще один, але тут несподівано виникла інтрига.

На запитання наших колег з МБ чи подаватиме свою кандидатуру, Роман Іванович відповів, що свою позицію з цього питання він оприлюднив на засіданні ректорату минулого тижня.

"Там було 25 людей. Можете їх запитати, вони скажуть, які слова я там озвучив. Можете поцікавитися у будь-хто з деканів, директорів інститутів, керівників підрозділів, чи директора Наукової бібліотеки. Так, маю право йти на другий термін, а маю право не йти. Перед своїм колективом я свою позицію озвучив", - сказав він.

За словами Романа Петришина, претенденти мають право подавати документи до 28 квітня. Але хто претендуватиме - поки невідомо.

"Це питання ще не на часі. Лише тиждень тому оприлюднений міністерський наказ, який дозволяє впродовж 2 місяців подати документи. Вони подаються в МОН, а не до університету. МОН дивиться, чи дотримані всі необхідні умови, а тоді подає до університету список. І вже аж тоді ми бачимо перелік тих, хто претендує на цю посаду", - пояснив ректор.

Водночас, директор інституту фізико-технічних та комп'ютерних наук ЧНУ, доктор фізико-математичних наук, професор Олег Ангельський каже, що на зборах ректорату Роман Петришин сказав присутнім, що не буде балотуватися на наступний термін.

"Чув це на власні вуха. Чому так вирішив - не пояснив. Лише сказав: "Гадаю, більшість мене зрозуміли, чому". На цьому обговорення питання завершили і перейшли до інших робочих моментів", - розповів Олег Ангельський.

На запитання, чи йтиме на вибори, професор зазначив: "Про свою кандидатуру я ще не думав, тому конкретної відповіді дати не можу. Буду думати над цим".

Журналісти МБ поцікавилися у йомірних претендентів на посаду ректора університету, у кількох деканів інших факультетів, чи планують подавати свої кандидатури.

Декан факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ, доктор історичних наук, професор Олександр Добржанський сказав, що не балатуватиметься, пославшись на свій вік.

Декан геофаку, доктор географічних наук, доцент Мирослав Заячук, як і Олег Ангельський, каже, що ще не думав над цим.

Декан економічного факультету, доктор економічних наук, професор кафедри економіко-математичного моделювання Руслан Білоскурський також не дав однозначної відповіді.

Як відомо, у 2019-му році на виборах ректора до вишу переміг тодішній багаторічний проректор Роман Петришин, замінивши на цій посаді професора Степана Мельничука.

Свою кандидатуру тоді подавав також Олег Ангельський, проте не переміг.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації