Хто претендує на посади директорів шкіл у Чернівцях? Не обходиться без скандалів

У Чернівцях у 19-ти школах проведуть конкурс на посади директорів закладів середньої освіти. Заявки на участь у конкурсі подали 45 кандидатів, одного з них комісія не допустила через неповний обсяг поданих документів.

Про це йдеться у протоколі про засідання конкурсної комісії від 24 травня, опублікованому на сайті міського управління освіти, пише molbuk.ua

Цікаво, що деякі з кандидатів вирішили поборотися за посаду директора одразу в кількох закладах. До прикладу, нинішня заступниця директорки гімназії №2 Руслана Бабух подала заявки відразу на посаду директора шкіл №№5, 6 та 30.

Заступник директора ліцею для обдарованих дітей Сергій Кізіма подав заявки на посаду директора школи №14 та №41.

Найбільше претендентів - на посади директорів школи №14 (аж 6 кандидатів), №11 та №30 (по 4 осіб). В інших закладах – по 2-3 охочих. А в деяких школах – лише по одному, та й ті – від попередніх директорів (наприклад, в гімназії №3 – заява лише від її нинішньої очільниці Оксани Попадюк, гімназії №7 – Світлани Рудько).

Серед претендентів на посаду директора гімназії №5 - депутатка міськради Галина Абрам’юк, яка наразі є заступницею директора у цьому закладі.

Перший етап конкурсу розпочнеться о 10.00 11 червня у сесійній залі міськради. Він буде у формі тестування та вирішення ситуативних завдань.

Другий етап триватиме з 15 по 23 червня. Він складатиметься з публічної презентації плану розвитку загальної середньої освіти.

Хто подав заявки на участь у конкурсі:

ЗОШ №1: Олександра Бабій, Марія Галузінська, Ігор Шкіопа;

ЗОШ №3: Світлана Мокрогуз, Олег Рябкін;

Гімназія №3: Оксана Попадюк;

Ліцей №3: Ірина Хім’як, Ганна Грицюк;

ЗОШ №4: Любов Солтисік;

Ліцей №4: Микола Гошовський, Людмила Краміна, Анжела Починок;

ЗОШ №5: Руслана Бабух, Світлана Жуковська;

Гімназія №5: Галина Абрам’юк, Олеся Яківчик;

ЗОШ №6: Руслана Бабух, Віктор Дем’янчук;

Гімназія №7: Світлана Рудько;

ЗОШ №11: Марія Герасим’юк, Станіслава Кушнір, Ельвіра Маращук, Дмитро Палагнин;

ЗОШ №14: Петро Балацький , Наталія Гарбуз, Олеся Зендик, Сергій Кізіма, Світлана Масікевич, Микола Понич;

ЗОШ №16: Сергій Білоус;

ЗОШ №20: Мар’яна Безугла, Олена Шупер;

ЗОШ №30: Руслана Бабух, Олена Самбур, Ірина Скрипник, Оксана Яремко;

ЗОШ №37: Любов Оробець;

ЗОШ №40: Лариса Басараба;

ЗОШ №41: Сергій Кізіма, Олена Рогінська, Галина Фурдига;

Чорнівський НВК: Юлія Дробот, Наталія Карапка, Сергій Коделчук.

Батьки учнів багатопрофільного ліцею №4 у Чернівцях переконані, що уже наперед відомо, хто стане директором закладу. Мовляв, "це знає уся школа".

Анонімний лист такого змісту надійшов на адресу редакції "МБ". Також така скарга надійшла і в міське управління освіти, розповіла у коментарі цьому виданню очільниця управління Ірина Ткачук.

У листі, адресанти якого назвалися батьками учнів ліцею, йдеться про те, що наразі школою неформально керує дружина колишнього директора закладу Мирослава Починка Анжела Починок. І, мовляв, усі переконані, що вона переможе у конкурсі на посаду директорки закладу, адже наразі працює у департаменті освіти ОДА, отож, має відповідні зв’язки. Батьки вимагають справедливого конкурсу.

"Дуже обурює ситуація , яка зараз у школі. У грудні 2020р. помер директор нашої школи. Влітку має бути конкурс на посаду нового директора, але вже вся школа знає, хто її займе – дружина колишнього директора Починок Анжела Іллівна. Ситуація в тому , що вона і зараз керує неформально школою, а також працює в Чернівецькому Державному департаменті освіти. Я та багато батьків хочуть справедливості та прозорого конкурсу. Хочуть дійсно гідного директора для нашої школи, який дбає не тільки про свою вигоду, а дбає про школу, її учнів та колектив", - йдеться у анонімному листі.

Очільниця міського управління освіти Ірина Ткачук запевнила, що конкурс буде прозорим та чесним. І зауважила, що на її адресу також надійшов відповідний лист.

"Анжела Іллівна є лише однією з кандидаток. Загалом претендентів є троє. Що стосується того, що конкурс зроблений під конкретну людину і що ця людина вже знає, що вона буде керувати, - я би так не стверджувала. Тому що цього року ми хочемо провести ці вибори принципово прозоро. Це, напевне, є однією з основних цілей, які я для себе поставила на початок роботи", - запевнила посадовиця.

Вона зауважила, що у членів конкурсної комісії не буде можливості маніпулювати результатами виборів.

"Конкурс буде відбуватися у кілька етапів: тестування та представлення стратегічного розвитку закладів. Якщо будь-хто з кандидатів переможе в будь-якій зі шкіл, значить, він справді набере більше балів, ніж інші. Чому? Тому що, до прикладу, конкурсна комісія на паритетних умовах має представництво від різних інституцій. І оцінювання, згідно положення про конкурс, настільки деталізовано виписане за різними критеріями, що маніпулювати результатами виборів дуже складно. Окрім того, там дуже багато критеріїв. Тому рішення одного чи двох окремих людей конкурсної комісії не будуть впливати на загальний результат", - переконана Ірина Ткачук.

Члени комісії не знатимуть, чию роботу оцінюють, додає співрозмовниця.

"Ми проведемо повне шифрування робіт, і після того, як конкурсанти підпишуть так звані конкурсні роботи, титульний аркуш буде знятий. Він буде зберігатися у мене, оскільки я не входжу в конкурсну комісію. Комісія перевірятиме роботи і тільки після того, коли роботи вже будуть перевірені, вона зможе проставити бали і, власне, того ж дня оприлюднять результати першого випробування", - додала І. Ткачук.

Тестові завдання наперед не знатиме ніхто з комісії, запевнила посадовиця.

"Що стосується завдань, то можу запевнити і брати на себе безпосередню відповідальність, що ситуативні, на вирішення певної проблемної ситуації тестові завдання не будуть доступні нікому з управління освіти, жодній людині з конкурсної комісії, жодній людині, яка представляє освітні заклади".

"Гарантувати, що людина, про яку ви запитуєте, не переможе, я не можу. Тому що це конкурсний відбір. Але ми докладемо якомога більше зусиль – кожен, хто певним чином задіяний в організації, – для того, щоби цей конкурс був прозорим", - пообіцяла чиновниця.

На посаду директора ліцею №4, окрім Анжели Починок, також претендують Микола Гошовський та Людмила Краміна.

Нагадаємо, у Чернівцях у 19-ти школах проведуть конкурс на посади директорів закладів середньої освіти. На початку травня в прямому ефірі на Фейсбук міський голова Роман Клічук анонсував заміну директорів приблизно 40 шкіл та гімназій. Він пообіцяв, що цей конкурс буде відкритий та чесний. "Ми просто хочемо перезавантажити управління школами", – сказав Клічук.


Коментарі:
Більше новин по темі: