Буковинський державний медуніверситет офіційно очолив новий ректор Ігор Геруш. Ляшко підписав з ним контракт на 5 років

Переможця виборів ректора Буковинського державного медуніверситету Ігоря Геруша офіційно призначили на посаду. Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко підписав з ним контракт на 5 років.

Про це йдеться на сайті МОЗу, пише Суспільне.

Новопризначений керівник має затвердити стратегічний план розвитку вишу на наступні 5 років. Також серед пріоритетних завдань розвиток у напрямку цифровізації, оновлення освітньо-наукової інфраструктури та забезпечення успішного складання інтегрованих тестових іспитів КРОК-1, КРОК-2.

На виборах ректора БДМУ у другому турі 19 травня переміг Ігор Геруш. За нього проголосували 502 виборці, це 70% від явки. За його опонентку Оксану Андрієць проголосувало 168 людей, це 23,5%. Загалом участь у виборах взяло 714 людей, 40 бюлетенів були "проти всіх", ще 4 визнали недійсними.

Ігор Геруш з 2011 року обіймає посаду проректора з науково-педагогічної роботи університету. У коментарі Суспільному розповів, що загалом працює у БДМУ 28 років. Геруш закінчив Чернівецький медінститут. Був завідувачем кафедри біоорганічної, біологічної та клінічної хімії.

Що відомо про вибори ректора БДМУ

  • Перший тур виборів ректора БДМУ відбувся 12 травня. Тоді жоден з кандидатів не отримав половини голосів від явки, відтак не міг бути переможцем.
  • У першому турі 12 травня Геруш набрав майже 45%. Аби другого туру не було, кандидат мав набрати понад 50% голосів виборців. За Андрієць проголосували 22%.
  • Ректора Буковинського медичного університету обирають раз на п'ять років.
  • Попередні вибори ректора відбувались у лютому 2022 року. Тоді до другого туру пройшли Оксана Андрієць та Віталій Максим’юк. Втім ректора не обрали, бо більшість голосів була "проти всіх".
  • 3 попереднім керівником вишу Тарасом Бойчуком завершився контракт. Він очолював заклад протягом двох каденцій, відтак втретє не міг подавати свою кандидатуру.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації