Звільнення Осачука: скільки часу в Зеленського залишилося для підписання указу

Всередині червня Кабінет Міністрів погодив звільнення Сергія Осачука із посади глави Чернівецької обласної державної адміністрації. Про це 14 червня повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Червень уже добігає кінця, проте президент Зеленський досі не підписав указ про звільнення топ-посадовця Буковини.

Протягом якого терміну має відбутися підписання або непідписання указу президентом, щоби стало зрозуміло, звільняють Сергія Осачука чи все ж таки ні, розповіла molbuk.ua кандидат юридичних наук, доцент кафедри європейського права Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, адвокат Ольга Чепель.

-Скільки днів президент має, згідно закону, на підписання указу про звільнення з посади того чи іншого чиновника?

Сергій Осачук. Фото: ЧОВА

"- Протягом 15-ти днів, починаючи з наступного дня після погодження Кабміну про звільнення. При цьому не враховуючи неділі. В умовах воєнного стану святкові та неробочі дні не враховуються. Вихідним є тільки один день - неділя.

- Тобто виходить, що завтра, 1 липня, останній день для підписання указу? А якщо цей указ не буде підписаний до завтра, це означає, що Сергія Осачука залишають на посаді?

- Не зовсім. В умовах воєнного стану це може бути і трохи пізніше. Тут обставини такі, які дадуть можливість обгрунтувати, що в силу воєнного стану знадобилося більше часу на прийняття рішення.

У мирний час це би було так - 15 днів. У воєнний це трохи по-іншому. Загалом складно щось коментувати в цій ситуації. Бо воєнний стан - це така надзвичайна обставина, яка змінює ситуацію, яка була закладена до війни. І як воно повернеться, - на місяць, два, тиждень, - невідомо. Рішення за президентом.

Тобто законодавством не визначений механізм продовження. Наявність воєнного стану як такого не прив'язана до звільнення чи прийняття тих чи інших рішень. Там просто зазначається в законі, що це - прерогатива президента. Іншими словами, згідно закону, президент протягом 15 днів має ухвалити рішення. Та чи протягом 15-ти днів він його ухвалить, чи протягом довшого терміну в силу воєнного стану, - тут питання спірне", - зазначила Ольга Чепель.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації