Затвердили бюджет Буковини на наступний рік. Бойко підбив підсумки сесії, яку назвав "надзвичано продуктивною"
Чернівецька обласна рада сьогодні, 19 грудня, затвердила обласний бюджет краю на наступний 2025 рік
Обласний бюджет на 2025 рік – бюджет воєнного часу, де пріоритетом є забезпечення функціонування бюджетної сфери та посильна допомога Збройним Силам України.
Про це у Фейсбук повідомив начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк.
Він повідомив, що дохідна частина обласного бюджету складатиме 1 млрд 452 млн грн, в структурі якої власні надходження займають 63,2 відсотка, дотації з Державного бюджету України – 26,8 відсотка, субвенції – 10 відсотків. Обсяг власних доходів загального фонду обласного бюджету становить 800 млн грн.
Найбільша частка в доходах загального фонду обласного бюджету на 2025 рік, як і в попередніх періодах, залишається за податком на доходи фізичних осіб – 86,6 відсотка.
Загальний обсяг видатків обласного бюджету на 2025 рік визначено у сумі 1 млрд 452 млн грн, з них видатки загального фонду – 1 млрд 278,5 млн грн, спеціального – 173,5 млн грн.
Передбачено видатки на утримання 92 бюджетних установ і комунальних некомерційних підприємств та фінансування заходів 32 регіональних програм.
“Проєкт обласного бюджету Чернівецької області на 2025 рік обговорили з громадськістю та депутатами обласної ради, врахували зауваження і пропозиції. Спільно працюємо над забезпеченням життєдіяльності області та підтримуємо наших захисників”, - зазначив Р.Запаранюк.
Голова обласної ради Бойко назвав сьгоднішню сесію “надзвичайно продуктивним днем”
Сьогодні відбулися одразу дві сесії: завершили друге пленарне засідання 17-ї та провели 18-у. Завдяки злагодженій та активній роботі депутатів вдалося ухвалити важливі для регіону рішення, написав він.
На своїй сторінці у Фейсбук Олексій Бойко перерахував прийняті сьогодні рішення, серед яких:
— ліквідація у Чернівцях обласної комунальної медичної установи «Центр медико-соціальної експертизи» (МСЕК);
— припинення в результаті реорганізації комунального підприємства «Чернівецький обласний бібліотечний колектор» та приєднання його до обласного комунального підприємства «Буковинська книга»;
— затвердження регіональної програми розвитку Дирекції з обслуговування майна спільної власності територіальних громад на 2025–2027 роки;
— зміну назви Чернівецького обласного комунального підприємства «Бальнеологічний санаторій «Брусниця» на Комунальне підприємство «Чернівецький обласний реабілітаційно-бальнеологічний комплекс для військовослужбовців, ветеранів, членів їхніх сімей та постраждалих внаслідок воєнних дій». Також внесено зміни до Регіональної програми підтримки та розвитку ЧОКП «Бальнеологічний санаторій «Брусниця» на 2024–2027 роки, затвердженої торік. Окрім цього, обласній військовій адміністрації доручено розробити план розвитку й визначити джерела фінансування санаторію, а також провести аудит його попередньої діяльності;
— затвердження тарифів на послуги у комунальних закладах соціального захисту області, що дозволить забезпечити стабільне фінансування та створити умови для їх розвитку у наступному році;
— погодження створення на базі ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» організації освітнього простору «Школа супергероїв».
Крім того, за словами голови облради, депутатський корпус ухвалив низку звернень до вищих органів влади. Зокрема:
— до Президента України щодо відзначення відзнакою «Національна легенда України» видатного українського естрадного співака, Героя України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, народного артиста України Назарія Яремчука (посмертно);
— до Кабінету Міністрів України та Міністерства культури та інформаційної політики України щодо вирішення питання доступності для маломобільних груп населення до будівлі Чернівецької обласної ради та обласної державної адміністрації;
— до Уряду та Міністерства фінансів України з проханням виділити додаткові дотації для гірських громад регіону;
— до Міністерства культури та інформаційної політики України з проханням переглянути Постанову Кабінету Міністрів України №1343 від 26 серпня 2003 року, яка регулює порядок проведення державної експертизи культурних цінностей, встановлює тарифи на її проведення та не переглядалася вже понад 20 років.
-
Запаранюка запитали, чому з обласного бюджету Буковинській бригаді взагалі не виділяли грошей. Відповідь здивувала...
-
Запаранюк відхрестився від слуги-утікача Волощука: "Він виїжджав за кордон, як працівник обласної ради"
-
Новий "Лексус", три квартири і машина для доньки: оприлюднили декларацію нового заступника Запаранюка
-
За час повномасштабної війни Буковина на підтримку ЗСУ спрямувала понад 800 млн. гривень - Запаранюк в ефірі "Єдиних новин"
-
На Буковині відзначили День Гідності та Свободи, пам’янувши загиблих на Майдані Героїв
-
Тур вихідного дня: Запаранюк відвідав у Новоселиці підприємство «М’ясо Буковини»