Запаранюк натякнув буковинським прихожанам УПЦ МП, що прийшов час визначитися: вони з московською церковою чи українською
Начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк висловив своє бачення ситуації, пов’язаної з Московським партіархатом. Він натякнув буковинським прихожана та владім УПЦ МП, що віднині прийшов час визначитися: вони з московською церковою чи українською. До вашої уваги пряма мова очільника області.
Останні декілька днів в Україні ознаменувалися загостренням міжконфесійних відносин, сутичками вірян та гучними заявами представників УПЦ про «утиски». Не оминули такі події й Чернівецьку область.
Як очільник краю, хочу висловити свою думку з цього приводу.
Перш за все вкотре дякую нашим воїнам, які на передовій, в найзапеклішій боротьбі з агресором відстоюють незалежність і територіальну цілісність України. Завдяки їх мужності ми почуваємося у безпеці, можемо займатися звичними справами, відвідувати храми. Не словом, а ділом вони показують свою патріотичну, проукраїнську позицію. Жертвують власним життям заради своєї країни, заради усіх нас. Кожен Герой гідний найвищих почестей та християнського пошанування. Тому НЕПРИПУСТИМО заборонити вхід в храм вірянам, котрі прийшли попрощатись із загиблим звитяжцем і, до речі, ще декілька років тому прийняли рішення про перехід до ПЦУ.
У таких ситуаціях надзвичайно важлива позиція органів місцевого самоврядування – як міського, так і обласного рівня. Сподіваюся, що депутати місцевих рад, що представляють різні політичні, сили покажуть на практиці одностайність, патріотичну позицію та ухвалять рішення, які дозволять в правовому полі припинити діяльність московської церкви, яка підтримує пропаганду окупанта.
В органів влади та місцевого самоврядування є весь набір необхідних юридичних інструментів для впливу на цей процес. Наразі чимало громад аналізують ситуацію щодо прав власності на приміщення та земельні ділянки.
Варто зазначити, що віряни можуть самостійно вирішувати – залишається їхня церква в юрисдикції УПЦ чи переходить до ПЦУ.
Нагадаю, що війна в Україні триває вже 9 років. Повномасштабне вторгнення – понад 400 днів. Проте наразі у Чернівецькій області 411 церков московського патріархату та лише 211 – Православної Церкви України.
Підтримка фінансування війни чи спільна боротьба за незалежність – вибір за вами, буковинці.
-
На Буковину евакуювали з прифронтових територій ще 45 жителів Донеччини. Їх розмістять у п'яти буковинських громадах
-
На захист Дністровської ГАЕС від російських ударів витратили найбільше серед енергооб’єктів - 4,68 млрд. гривень
-
Новий рівень міжнародної співпраці: до кінця року Буковина має намір підписати партнерську угоду з французьким регіоном
-
Запаранюк шукає амбітного заступника з гуманітарних питань, який знає англійську і бачитиме довгострокові цілі
-
На Центральній площі Чернівців у День захисників і захисниць вшанували полеглих у російсько-українській війні. Привітання зі святом від влади міста і області
-
Запаранюк відвідав садівничі підприємства у селах Рукшин, Данківці та Недобоївці. Його пригостили яблуками, грушами й сливами