Запаранюк натякнув буковинським прихожанам УПЦ МП, що прийшов час визначитися: вони з московською церковою чи українською

Начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк висловив своє бачення ситуації, пов’язаної з Московським партіархатом. Він натякнув буковинським прихожана та владім УПЦ МП, що віднині прийшов час визначитися: вони з московською церковою чи українською. До вашої уваги пряма мова очільника області.

Останні декілька днів в Україні ознаменувалися загостренням міжконфесійних відносин, сутичками вірян та гучними заявами представників УПЦ про «утиски». Не оминули такі події й Чернівецьку область.

Як очільник краю, хочу висловити свою думку з цього приводу.

Перш за все вкотре дякую нашим воїнам, які на передовій, в найзапеклішій боротьбі з агресором відстоюють незалежність і територіальну цілісність України. Завдяки їх мужності ми почуваємося у безпеці, можемо займатися звичними справами, відвідувати храми. Не словом, а ділом вони показують свою патріотичну, проукраїнську позицію. Жертвують власним життям заради своєї країни, заради усіх нас. Кожен Герой гідний найвищих почестей та християнського пошанування. Тому НЕПРИПУСТИМО заборонити вхід в храм вірянам, котрі прийшли попрощатись із загиблим звитяжцем і, до речі, ще декілька років тому прийняли рішення про перехід до ПЦУ.

У таких ситуаціях надзвичайно важлива позиція органів місцевого самоврядування – як міського, так і обласного рівня. Сподіваюся, що депутати місцевих рад, що представляють різні політичні, сили покажуть на практиці одностайність, патріотичну позицію та ухвалять рішення, які дозволять в правовому полі припинити діяльність московської церкви, яка підтримує пропаганду окупанта.

В органів влади та місцевого самоврядування є весь набір необхідних юридичних інструментів для впливу на цей процес. Наразі чимало громад аналізують ситуацію щодо прав власності на приміщення та земельні ділянки.

Варто зазначити, що віряни можуть самостійно вирішувати – залишається їхня церква в юрисдикції УПЦ чи переходить до ПЦУ.

Нагадаю, що війна в Україні триває вже 9 років. Повномасштабне вторгнення – понад 400 днів. Проте наразі у Чернівецькій області 411 церков московського патріархату та лише 211 – Православної Церкви України.

Підтримка фінансування війни чи спільна боротьба за незалежність – вибір за вами, буковинці.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації