Замість ресторану відкрили дитячий простір: голова облради Бойко каже, що в центрі естетичного виховання «Юність Буковини» не повинно бути комерції

Приміщення, які перебувають у комунальній власності, повинні приносити максимальну користь громаді, вважає голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко. Як працює цей підхід, можна було побачити нещодавно, під час відкриття «Простоту, дружнього до дітей, молоді та сімей» в обласному центрі. Облаштували його на вулиці Героїв Майдану, 5, позаду будівлі центру естетичного виховання «Юність Буковини».

Як повідомили БукІнфо у пресслужбі обласної ради, проєкт вдалося втілити завдяки доброчинцям – відокремленому підрозділу міжнародної неурядової організації «Представництво Save the children International в Україні» та за сприяння Чернівецької обласної ради.

Ще донедавна у приміщенні, в якому відкрили простір, був ресторан. Однак, як зауважив Олексій Бойко, коли освітній заклад віддає свої площі під комерцію – це не зовсім правильно. Такі локації мають цілком працювати для людей за своїм прямим призначенням. Тим паче, що в самій «Юності Буковини» талановитим діткам не вистачало площ для занять.

«Це мій особистий пріоритет. І його підтримали депутати. Обласна рада не продовжила договір з попередніми орендарями та передала приміщення для потреб дітей. Із організацією Save the children ми підписали меморандум про співпрацю. Простір, дружній до дітей, молоді та сімей – перший результат нашої спільної роботи, і ми надзвичайно задоволені та вдячні доброчинцям», – сказав Олексій Бойко.

У просторі облаштували не лише ігрові кімнати, а й цифровий навчальний центр із ноутбуками та планшетами. Тож діти матимуть доступ до онлайн-навчання або ж можуть проводити позаурочні заняття. А на випадок відключення світла взимку тут є генератор.

«Простір, дружній до дітей, молоді та сімей» – місце, де можна отримати психосоціальну підтримку. Через ігри, мистецтво, моторику, активності. Ми готові працювати з дітками різного віку, як чернівчанами, так і тими, хто знайшов тут прихисток під час війни. Проводитимемо також заходи і для батьків», – пояснила старша менеджерка напрямку комунікації та партнерства Представництва Save the children International в Україні Наталі Ватаманюк.

Новий простір зробили інклюзивним, тут є пандуси та спеціально обладнані вбиральні. Розташований він у підвалі, так що навіть під час повітряних тривог відвідувачі будуть у безпеці.

«Щасливий від того, що дотичний до створення нових і якісних локацій для перебування і навчання наших дітей», – підсумував Олексій Бойко.

Чернівецька обласна рада і надалі працює для покращення стану комунального майна. Зокрема, разом із доброчинцями з Save the children втілюють у краї ще низку проєктів. Організація долучається до ремонту відділення обласної дитячої лікарні.

Фото: пресслужба Чернівецької обласної ради


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації