За ініціативи голови облради Олексія Бойка на Буковині видали атлас “Сила природи” з детальним описом властивостей мінеральних вод краю

Природа Буковини не лише мальовнича, а й цілюща. Регіон, завдяки своїм ресурсам та вигідному географічному розташуванню, має потужний рекреаційний потенціал. Аби представити ці унікальні багатства, голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко ініціював видання атласу «Сила природи», у якому детально описано властивості мінеральних вод краю.

Створювали його у співпраці з фахівцями Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології МОЗ України. Подібне видання – єдине в Україні і, як сподіваються його творці, стане поштовхом для розвитку системи туризму, санаторно-курортного лікування, оздоровлення та відпочинку на Буковині.

Ідея систематизувати дані про природні ресурси Чернівецької області з’явилася під час волонтерських поїздок на Схід, у зону бойових дій, пояснює Олексій Бойко.

«Після війни нашим захисникам знадобиться лікування та відновлення. Умови для їхньої реабілітації необхідно створювати вже сьогодні. І Буковині є що запропонувати у цьому напрямку», – каже голова Чернівецької обласної ради.

У атласі «Сила природи» детально описано родовища мінеральних вод, що є на Буковині, їхнє розташування, хімічний склад. Джерела можна використовувати для зовнішнього і внутрішнього лікування, а також для промислового розливу. У виданні також перелічено водопункти з природною мінеральною водою, що мають медичний (бальнеологічний) висновок та внесені до Державного кадастру природних лікувальних ресурсів України.

Для того, щоб видати атлас мінеральних вод Чернівецької області, науковці підняли архіви за останні 50 років та провели чимало консультацій.

«У Чернівецькій області є унікальні родовища сульфідних і йодо-бромних вод. Не секрет, що у краї поширені ендокринні хвороби, а на території Вижницького району, до прикладу, є мінеральна вода, яку можна використовувати для профілактики цих недуг. Адже де вода, там і реабілітація. Зараз в Україні створюють систему лікування військових, і Буковина може стати центром відновлення наших воїнів саме завдяки своїм надрам», – каже заступниця директора з наукової роботи Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології МОЗ України Тетяна Безверхнюк.

Наразі видано кілька сотень примірників атласу. Їх передадуть у громади, міністерства та інші державні установи для вивчення та роботи з інвесторами.

Фото: пресслужба Чернівецької облради


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації