"За ці гроші можна було армію дронів купити": політолог Ігор Буркут про те, у скільки обійшовся флагшток у Чернівцях. (Порушене кримінальне провадження - документ)

У 2021 році в Чернівцях на вулиці Воробкевича на території парку "Жовтневий" встановили 50-метровий флагшток. Його відкрили до 30-річчя Незалежності. Такі флагштоки облаштували тоді у 16 регіонах у рамках програми "Велике будівництво". Це коштувало понад 170 мільйонів гривень.

Про це йдеться у публікації "МБ" від 1 грудня, передає molbuk.ua

Як ідеться у відповіді Чернівецької ОВА на інформаційний запит "МБ", загальна вартість облаштування флагштока та території довкола нього в Чернівцях у цінах 2021 року становить понад 13,4 мільйона гривень, 2,4 мільйона виділили з обласного бюджету, ще 4,5 мільйона – субвенція з держбюджету.

У 2021 році освоїли понад 6,3 мільйона. Кошти спрямували на оплату виконаних робіт підряднику – фірмі "Котигорошко".

У зв’язку з воєнним станом фінансування капітальних видатків у 2022 році призупинили. Тож на початок 2023 року залишок вартості об’єкта становив понад сім мільйонів гривень. На той час територія була готова на 80 відсотків. Залишалося зробити мощення, укласти решту бруківки, облаштувати освітлення, водопостачання і водовідведення, встановити лавки, смітники, велопарковки, скляну огорожу, посіяти газон.

Цьогоріч видатків не здійснювали. Попри це, голова ОВА Руслан Запаранюк повідомив, що на території таки зроблять благоустрій коштом меценатів.

"За ці гроші можна було армію дронів купити"

Ігор Буркут, кандидат історичних наук:

"Зараз ті суми, які витрачали на схожі речі, – це просто жахливо. За 13 мільйонів можна було цілу армію дронів закупити. Вони б дуже і дуже згодилися. А так поставили величезну трубу за страшні гроші й час від часу будуть там міняти прапор, який розриватиме сильний вітер. Я розумію тих, хто на цьому заробляв. Як правило, на таких речах щось відмивається, щоб чистенькі купюри йшли в чиїсь кишені. А чи потрібно воно людям? Патріотизм виховується не тим, що хтось одягається у вишиванку чи здіймає над головою прапор. Це все чудово, красиво. Але під час війни треба займатися обороною. Треба готуватися до наступу, до звільнення територій. А отак демонструвати свій патріотизм – це дуже нехороша річ, як на мене.

Хочу нагадати всім, хто забув, що війна розпочалася у 2014 році. І саме в той час треба було не шашлички на природі смажити, а готуватися до справжньої війни. Натомість великі гроші викидалися невідомо в що.

На часі зараз – тільки війна. Класти бруківку для того, щоби окупант по ній пройшовся своїми чобітьми, – це ідіотизм. Але знову ж таки, хтось на цьому заробляє. І заробляє для себе, а не для держави.

Переможемо, а тоді й бруківку будемо класти. Насамперед треба буде відновлювати зруйновані міста, забезпечувати людей роботою тощо. Нині ж: "Усе для фронту, усе для перемоги", як закликало гасло Другої світової війни.

На жаль, я розумію, що відбувається. Передбачав це ще у 2019 році, коли побачив результати виборів. Та все ж таки на той момент я був набагато кращої думки про своїх земляків. Чомусь гадав, що люди роблять якісь висновки із того, що відбувається. І думають про те, що має бути. На жаль, вони побачили зовсім інше.

Забирають гроші у місцевого самоврядування для того, щоби місцеве самоврядування було знищене. Звичайно, що і тут часто гроші витрачали безконтрольно і нерозумно. Але тут треба вести мову про наше суспільство, наскільки воно зріле. На жаль, я бачу, що немає контролю цього суспільства над владою – ні центральною, ні місцевою. Це і виливається у недоцільне витрачання коштів.

Мене вражає те, що люди, які ідуть в армію, за власні кошти мають ще споряджати себе одягом і багато-багато іншого мають купувати, щоби вижити на тому фронті. Оце просто жахливо".


ДО РЕЧІ:

Хтось таки сяде, чи буде як завжди?


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації