З початку повномасштабного вторгнення влада Буковини підписала 27 угод про співпрацю, 17 з яких у 2023 році - Запаранюк

З початку повномасштабного вторгнення влада Буковини підписала 27 угод про співпрацю, 17 з яких - у 2023 році. Вони охоплюють найрізноманітніші сфери: економіка, соціальний та цивільний захист, культура, освіта, екологія, агропромисловість та інші. На обласному рівні діє сім угод про співробітництво з регіонами шести країн світу.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк, який взяв участь у круглому столі присвяченому участі органів місцевого самоврядування у міжнародному територіальному співробітництві в рамках процесу вступу до Європейського Союзу.

За його словами, це Сучавський повіт (Румунія), округ Швабія (ФРН), департамент Маєнн (Франція), Лодзьке та Шльонське воєводства (Республіка Польща), провінція Саскачеван (Канада), а також Вараждинська жупанія (Республіка Хорватія).

Окремі партнерства вже мають понад 25-річну успішну історію співпраці. На районному рівні маємо 11 угод про міжнародне співробітництво і 62 угоди про побратимство на рівні громад. Найбільше міст-побратимів мають Чернівці та Хотин.

За словами Руслана Запаранюка, важливим пріоритетом залишається транскордонна співпраця. У рамках реалізації програми «Румунія ‒ Україна» Чернівецька область вже подала 24 проєктні пропозиції загальною вартістю майже 15 млн євро.Серед них: 10 проєктів у галузі охорони здоров՚я, 5 ‒ екології, 5 ‒ цивільного захисту та 4 ‒ освіти.

Наші партнерські взаємини ґрунтуються на 80-и угодах різного рівня, а географія партнерств налічує 15 країн, додав керівник Чернівеуької ОВА.

Форум, який відбувся у стінах Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, організував Комітет ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за сприяння та підтримки проєкту «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування («ГОВЕРЛА») Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У ньому взяли участь парламентарі, науковці, представники громад обговорили вектори розвитку міжнародного співробітництва на рівні регіонів та європейські перспективи України. Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації