Вирок обласній владі: кладку через Прут у Глиниці змило, як папір в унітазі

Разом з автівками. На берегах утворилися автомобільні затори. Багатьом доводиться об'їжджати за 60-120 кілометрів, щоб потрапити у Глиницю, яка знаходиться за 20 кілометрів від Чернівців. Велика кількість сіл відрізана від сполучення з "материковою" частиною області та облдержадміністрацією.

Спочатку відчайдухи переходили воду над підсипаною дамбою, знімаючи взуття та штани, але потім рівень води почав швидко зростати і вбрід Прут вже не подолати, навіть по цьому насипу.

Коли все тільки починалося, форсувати річку по насипній кладці намагався мікроавтобус "Фольксваген", але зрозумівши, що зараз атівку змиє вода, він швидко здав назад і врятувався.

Скріншот відео

Водію "Ниви" так не пощастило, його машину змило на глибину. Витягати її приїхали рятувальники. На щастя, чоловікові вдалося вибратися з води.

На перехресті Чернівці-Снятин, Дубівці-Кіцмань на чергування стали поліцейські наряди, які відправляють людей далекими об'їздними дорогами. Люди обурені тим, що сталося, бо всі попереджали владу в особі Сергія Осачука, що розбирати міст перед зимою і сподіватися, що підсипана кладка під час снігопадів і відлиг зможе забезпечити проїзд - безвідповідально.

Тепер свято зіпсоване тисячам буковинських родин. І не лише свято, життя та здоров'я багатьох буковинців під загрозою, бо маршрут "швидкої" чи пожежних машин теж збільшено на десятки кілометрів.

Така ціна недолугості та непрофесіоналізму влади, яка поспішила порізати міст Дубівці-Глиниця на металобрухт ще у жовтні, підмінивши його вузеньким насипом, який змив перший же паводок.

Міст розібрали не лише у переддень зими, але й на тлі військової загрози з боку Росії. А він сполучає весь Карпатський регіон Буковини з рештою територій області. Тобто є стратегічним. Це на чий млин вода?

Крім того, спорудження нового мосту входить у президентську програму "Велике будівництво", а отже фінансується у першу чергу. Тепер перед руїною на залізобетонних блоках залишилися лише наліпки з пошарпаним написом "Велике будівництво", і нинішня ситуація повністю дискредитує як масштабний проєкт президента Володимира Зеленського, так і центральну владу зокрема.

Дивує те, що головним режисером кампанії з дискредитації президента на Буковині є Сергій Осачук та облдержадміністрація, яку він очолює. Як кажуть у буковинських селах, маєш такого друга - ворогів не треба.

Непрофесіоналізм, корупція, байдужість місцевої влади до проблем простих буковинців вже створюють загрозу не тільки життєдіяльності області, але й життю людей.

Це велике щастя, що вчора на глиницькому березі ми не мали трагічного випадку.

Буковинці давно розібралися, хто є хто, і що за люди ними керують. Але цілий парад висловлених громадами і місцевими депутатами недовіри Сергієві Осачуку - це тільки перший дзвіночок. Глиницька проблема однозначно підлиє масла у вогонь, бо незадоволення людей росте. Але чи слід президентові дочікувати, щоби його репутацію буковинська влада добила до ручки? Діями таких губернаторів рейтинг і так занурюється під воду, як старенька "Нива" на глиницькій переправі.

Влад СКИПАЛЬСЬКИЙ, спеціально для БукІнфо (с)


Коментарі:
Більше новин по темі: