Вся Осачукова рать, Або Краплені карти "Васі З"

Поки підвішаний за "фаберже" голова Чернівецької ОВА Сергій Осачук борсається в тривожних очікуваннях на очах усієї області, спливають нові факти його активної міжнародної діяльності.

Тим, хто підзабув, нагадаю, що два тижні тому у кабінетах голови Чернівецької військової адміністрації київська поліція та ДБР провели обшуки, пов'язані із розкраданням його командою іноземної гуманітарної допомоги та зловживаннями при оформленні дозволів на виїзд за кордон для осіб призовного віку за системою "Шлях". І наскільки я знаю, це не кінець.

Ця друга причина (виїзд по системі «Шлях») є подекуди ще більш болючою та небезпечною для вже дискредитованого Осачука.

Після цього Кабінет Міністрів погодив його звільнення з посади голови Чернівецької ОВА. І сьогодні і сам Осачук, і область в очікуванні указу президента, який прибере від влади не тільки його, а й, вірогідно, поставить на місце всіх членів фірташівського клану на Буковині.

У ході розслідування з'ясувалося, що у зверненнях Сергія Осачука до Держприкордонслужби фігурували не тільки особи, котрі реально завозили гуманітарну допомогу в Україну, у тому числі автомобілі для ЗСУ, а не злодіїв у білих халатах, а й викладачі вишів, які їхали буцімто на міжнародні конференції. А ще дуже одіозні та відомі у області люди, наближені до владного корита.

Причому багато з тих, кого голова ОВА відрядив за кордон, у воюючу Україну не повернулися. А це чоловіки віком до 60 років, тобто потенційні призовники. І це відбувалося на тлі того, що за командою губернатора у самих Чернівцях та селах військові і поліцейські патрулі вручали повістки кожному перехожому молодому чоловікові. Бо офіційно Осачук намагався зробити Буковину лідером з призову серед інших областей і, подейкують, що за це добру “премію” заробив.

Іншими словами, у той час, коли прикордонники, поліція та СБУ щораз затримують ухилянтів від призову, які платять місцевим провідникам шалені гроші у валюті за перетин кордону собачими стежками, цілий обласний губернатор напрацював схему карусельної відправки призовників у ЄС!!!

У розлогих списках на виїзд фігурували навіть такі професійні водії, як Артур та Іван Мунтяни, Василь Продан, а також інші наближені до оборудок з гуманітаркою депутати і чиновники. Навіть цілком призивного віку «рупор підготовки громадської думки», нинішній керівник «Чернівецького продана» Вишинський.

Зараз багато хто вже є фігурантом кримінальних проваджень.

Коли вже цю лавочку для Осачука прикрили, у мережу потрапив ще один цікавий документ з дуже відомим прізвищем.

Виявляється, що проданів журналіст Василь Забродський теж був серед тих, кого пан Осачук так люб'язно спроваджував подалі від війни.

Більше того, як виявилося згодом, Василь Забродський отримав дозвіл від голови ОВА для гуманітарного виїзду на чемпіонат з покеру в Македонії.

Це у якій фаворі потрібно бути у керівника області, щоб регулярно отримувати дозволи під час війни їхати за кордон грати у карти? Можливо, саме тому Забродський так вірно виконує роль осачукового Цербера, підриваючись над землею у бажанні прислужитися? Кидаючись без намордника то на поліцейських, то на есбеушників, котрі намагаються зупинити тотальне розкрадання іноземної гуманітарної допомоги в області та припинити ручне управління державними бюджетними коштами.

Хоч якось приземлити губернатора і його заступників, які відірвалися від землі та заходилися царювати на невелику гоп-компанію.

Коли вже дуже запахло смаленим у будинку з левами, Василь Забродський, котрий щойно повернувся з картярського чемпіонату, навіть змушений був бігти у "Епіцентр" і виставити відео про те, як він купує кілька спальників для армії.

Але це зовсім не означає, що у відомого картяра, колишнього есдека і журналіста-телевізійника команди Плужникова-Папієва, читай Медведчука, прокинулася совість.

Просто Василь зрозумів, що карта Осачука бита, а Продан вже ніякий не джокер у цій ситуації. І завтра за тухес можуть взяти і його, Забродського, такого нетонучого та на його власну думку фартового. Тому він і б’ється в міністерські різні двері аби хоч хтось допоміг йому виїхати на черговий покерний матч за кордон. Бо війна війною, але не для затятих картярів.

А за цим проглядається, щонайменше, втрата грошовитих замовників і місця в шоколаді при владі. Перспектива непевна з огляду на те, що нова мітла навряд чи захоче бруднитися об нього.

Тим більше, що не забаряться київські обшуки і у Василя Сафроновича, котрий вважає, що він у тіні, за кадром…

Надія, що з великої хмари буде малий дощ, а президент задіяний у серйозній політиці і справах воєнних може про Осачука і його фінансові пустощі забути, тане з дня на день.

Ніхто не забутий - ніщо не забуто. Війна нічого не спише.

Просто номінантів на управління областю у цей злачний для чиновників, наближених до розподілу гуманітарки і пиляння бюджету період, виявилося багато. Стодоларовій купюрі нікуди впасти. І всі розумні та красиві, всі як один прагнуть рятувати Буковину. Тому “кастинг” затягнувся.

Але це питання кількох днів. Нового голову ОВА привезуть обов'язково. Одна біда - міст між Жванцем та Атаками тепер охороняється кулеметниками. Тому тих, хто вже готується вибігати з квітами на дорогу, можуть і не підпустити.

А тоді вже, вірогідно, почне розкручуватися справжній кримінальний блокбастер про нинішню владу. І стосовно бюджетних зловживань, і гендлювання гуманітаркою, призначеною для ЗСУ та розбомблених міст. І щодо шкіл з падаючими стінами, і стратегічних мостів, розпиляних на металобрухт.

Можливо, дійде і до колекції картин Івана Снігура, котра розчинилася в тумані після його смерті та владного опікунства. Серед експонатів у якій були і дорогущі картини Коровіна...

Цікаво буде подивитися відосики Забродського, коли карта ляже саме так...

Петро ТВЕРДОХЛІБ, небайдужий буковинець, колишній атошник
Спеціально для БукІнфо (с)


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації