Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та Чернівецька ОВА підписали Меморандум про посилення співпраці на підтримку людей, постраждалих від війни

На Буковині зареєстровано близько 100 тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО)

30 травня 2023 року Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та Чернівецька обласна державна адміністрація підписали Меморандум про взаєморозуміння, щоб посилити співпрацю й підтримати людей, постраждалих від війни, у відновленні та відбудові їхніх домівок та життя, йдеться на сторінці Агентства ООН у справах біженців.

З початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну Чернівецька область прихистила десятки тисяч переселенців, які рятувалися від бойових дій. Зараз в області зареєстровано близько 100 тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Проте, незважаючи на віддаленість області від лінії фронту, наслідки війни, як і в багатьох інших регіонах України, відчуваються і тут. Тому облдержадміністрація спільно з УВКБ ООН та багатьма іншими організаціями докладає максимум зусиль, щоб українці, які шукають прихистку, почувалися безпечно та захищено.

УВКБ ООН та його партнери-неурядові організації активно працюють у багатьох сферах по всьому регіону, допомагаючи переміщеним та постраждалим від війни особам шляхом надання необхідних речей, зокрема постільної білизни, ковдр та гігієнічних наборів, а також безкоштовних юридичних консультацій щодо відновлення документів та отримання соціальних виплат. Також надається психосоціальна підтримка, щоб допомогти людям впоратися з травматичним досвідом війни. Нещодавно, після обстрілу у Хотинській громаді 25 травня 2023 року, УВКБ ООН надало брезент для швидкої допомоги постраждалим особам, будинки яких було пошкоджено.

Щоб підвищити спроможність відділів соціального захисту щодо реєстрації переміщених осіб та покращення їхнього доступу до соціальних виплат, зокрема пенсій, УВКБ ООН організувало тренінги та надало офісне обладнання, зокрема ноутбуки. Генераторами також були забезпечені місця компактного проживання в місті Чернівці та області, а також центр для постраждалих від гендерного насильства у співпраці з Фондом народонаселення ООН (UNFPA), де тепер безпечно живуть сім’ї переселенців. УВКБ ООН також підтримало Пункти Незламності в Чернівецькій області обігрівачами на твердому паливі, каністрами для зберігання води та наборами гігієни. УВКБ ООН спільно з неурядовою партнерською організацією NEEKA допомогли приймаючим громадам відремонтувати житло, у тому числі створивши 335 нових спальних місць та покращивши умови проживання для 890 осіб.

Під час церемонії підписання Представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг зазначила: «Я дуже вдячна владі Чернівецької області за тісну співпрацю, яку ми мали протягом минулого року і яка продовжиться цього року. Людей, які врятувалися з прифронтових регіонів, які зазнали нападів, у вашої області тепло зустріли та добре прийняли тут, і я рада, що УВКБ ООН та наші партнери змогли підтримати вашу реакцію та задовольнити потреби у захисті, допомозі та розміщенні».

За словами керівника Чернівецької ОДА Руслана Запаранюка, сьогодні одним з основних пріоритетів є забезпечення комфортних умов проживання людям, котрі втікли від військових дій на безпечну Буковину, тому "ми вже зараз готуємося до осінньо-зимового періоду, облаштовуємо приміщення для їхнього постійного, а не тимчасового проживання. Наразі тривають ремонтні роботи на об’єктах”.

"Бюджетних коштів для цього замало, тож працюємо з міжнародними місіями. Дякуємо за всебічну підтримку нашої держави, допомогу, яку надаєте в облаштуванні житла для внутрішньо переміщених осіб, консультаційну та правову підтримку наших громадян», – зазначив начальник Чернівецької ОВА.


ДО РЕЧІ:

УВКБ ООН працює в Україні з 1994 року і надає послуги захисту та підтримку, щоб допомогти біженцям, внутрішньо переміщеним особам (ВПО), постраждалим від війни та особам без громадянства отримати доступ до своїх прав та основних послуг і знайти стійкі рішення.

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну робота була посилена. Внутрішньо переміщеним особам, які проживають у Чернівецькій області організація надає різну допомогу: від консультацій до облаштування житла.

За цей період відібрали для здійснення ремонтно-будівельних робіт, понад 40 об’єктів, на половині з них роботи вже завершені.

«Ми знаємо, що багато внутрішньо переміщених осіб сьогодні проживають у Чернівецькій області. Для нас важлива така комунікація з владою для того, щоб визначити завдання, стратегію нашої подальшої співпраці», - каже пані Кароліна Ліндхольм Біллінг, Представниця Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації