У Чернівецькій області на кордоні з Румунією відкрили новий міжнародний пункт пропуску "Дяківці - Раковець"

Новий міжнародний автомобільний пункт пропуску на кордоні з Румунією «Дяківці – Раковець» сьогодні розпочав свою роботу. Роботи з реконструкції прикордонної інфраструктури завершено в повному об’ємі.

Участь у відкритті МАПП взяли Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов, в. о. голови Державної митної служби України Сергій Звягінцев, перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Володимир Нікіфоренко, Посол України в Румунії Ігор Прокопчук, голова Чернівецької обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк та інші високопосадовці.

МАПП працюватиме у цілодобовому режимі. Тут передбачено 6 смуг руху для оформлення автівок та автобусів, а також окрема смуга руху для пішоходів, повідомляє пресслужба ОВА.

Запланована пропускна спроможність пункту на добу – до 300 одиниць транспортних засобів, в тому числі 10 автобусів, 1 550 громадян, у тому числі 500 пішоходів.

На першому етапі пункт пропуску буде пропускати порожні вантажівки й цистерни. Вже згодом, залежно від створення необхідних інфраструктурних умов, працюватиме і для переміщення інших типів транспортних засобів та товарів.

Це третій пункт пропуску, який відкрили за часи незалежності і другий, який відкрили на території Буковини.


Водочас, як повідомляє Держприкордонслужба України, згідно з Угодою між Урядами України та Румунії визначено цілодобовий режим роботи пункту пропуску для пішохідного, автомобільного (включно з автобусами), крім вантажного, сполучення. На першому етапі пункт пропуску буде відкритий для пропуску порожніх вантажних автомобілів і цистерн, а пізніше, залежно від створення необхідних інфраструктурних умов, і для переміщення інших типів транспортних засобів та товарів.

Запланована пропускна спроможність пункту на добу – до 300 одиниць транспортних засобів, в тому числі 10 автобусів, 1550 громадян, у тому числі 500 пішоходів. У пункті пропуску передбачено 6 смуг руху для оформлення транспортних засобів та окрема смуга руху для осіб, які перетинають кордон у пішому порядку.

Для здійснення пропускних операцій у пункті пропуску «Дяківці» створено окремий структурний підрозділ прикордонників. Персонал відділення пройшов відповідну підготовку та готовий здійснювати прикордонний контроль громадян та транспортних засобів. Усі робочі місця для здійснення паспортного контролю обладнані комп’ютерною технікою з доступом до баз даних, а також іншими засобами для ефективного здійснення пропускних операцій.

Нагадаємо, що з 10 листопада минулого року на українсько-румунському кордоні в Чернівецькій області розпочав роботу міжнародний автомобільний пункт пропуску «Красноїльськ – Вікову де Сус». Тоді в урочистому відкритті нового автомобільного переходу взяли участь прем’єр-міністри України та Румунії – Денис Шмигаль і Ніколає Чуке.

За три місяці роботи в пункті пропуску «Красноїльськ – Вікову де Сус» оформлено понад 85 тисяч громадян та 34 тисячі одиниць транспортних засобів. У встановленому порядку державний кордон перетнуло понад 10 тисяч вантажних транспортних засобів та 24 тисячі легкових автомобілів.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації