У Чернівецькій області цьогоріч було виписано близько 300 тисяч електронних рецептів на «Доступні ліки» - керівниця НСЗУ Гусак

З робочим візитом у Чернівцях перебуває голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак. Сьогодні вона провела зустріч із представниками медіа, де розповіла про розширення державної програми реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки». Участь у зустрічі з журналістами взяли директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик, голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко, начальник обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк.

Як зазначила Наталія Гусак, попри війну, програма реімбурсації продовжує розширюватись. Нині у переліку більше 500 найменувань препаратів і НСЗУ готова забезпечити потреби всіх українців, яким необхідні ліки, повідомляє Чернівеуька обласна рада.

Станом на середину листопада у Чернівецькій області учасницями програми є 352 аптеки. На Буковині одна з найменших середня відстань від місця надання первинної медичної допомоги до найближчої аптеки-учасниці програми «Доступні ліки», зазначають в НСЗУ. За рівнем погашення рецептів у селах область посідає друге місце серед регіонів України.

«Важливо, щоб кожен українець, який потребує ліків за програмою реімбурсації, знав про таку можливість та міг отримати ліки недалеко від дому. У Чернівецькій області цьогоріч було виписано 299 тисяч електронних рецептів на «Доступні ліки», із яких погашено 245 тисяч», – розповіла Наталія Гусак.

Очільниця НСЗУ проаналізувала виконання Програми медичних гарантій закладами охорони здоров’я в області, озвучила виклики, що виникають у ході її реалізації, та запропонувала шляхи їх подолання. Також Наталія Гусак підкреслила, що Національна служба здоров’я України закуповує медичні послуги для громадян, які проживають у громадах.

Зокрема, первинної, екстреної, спеціалізованої паліативної, реабілітації медичної допомоги та по програмі «Доступні ліки». Особливу увагу вона приділила питанню реабілітації. У Чернівецькій області таку допомогу дорослим та дітям у стаціонарних і амбулаторних умовах надають17 закладів охорони здоров’я. Проте, ця мережа закладів, за словами Наталії Гусак, не задовольняє потребу, тож потрібно шукати можливості збільшувати спроможності медичних установ.

Голова обласної ради Олексій Бойко подякував представникам НСЗУ за тісну співпрацю та увагу до важливих питань медицини краю. «Вчасно піднімаємо актуальні теми. Для нас важливо не лише підбивати підсумки роботи, але й почути рекомендації та ініціативи, над втіленням яких продовжимо працювати, щоб забезпечити результат, якого вимагають виклики сьогодення», – зазначив Олексій Бойко.

У НСЗУ наголосили, що взаємодія з органами місцевого самоврядування є важливою як для покращення доступності до якісних медичних послуг, так і для розширення програми реімбурсації «Доступні ліки».

У серпні перелік препаратів програми поповнили знеболювальні для паліативних хворих, а у жовтні – тест-смужки для визначення рівня глюкози у крові.

Наразі за програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати медичні препарати від:

✔️ серцево-судинних захворювань;
✔️ діабету 2-го типу;
✔️ цукрового та нецукрового діабету;
✔️ бронхіальної астми;
✔️ епілепсії;
✔️ розладів психіки та поведінки;
✔️ хронічного обструктивного захворювання легенів;
✔️ хвороби Паркінсона;
✔️ імуносупресивні препарати.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації