Спецслужби трясуть Чернівецьку облраду через втечу Волощука в Румунію. Він мав доступ до державної таємниці - джерела БукІнфо

Ситуація із втечею до Румунії начальника відділу з питань міжнародних зв’язків та транскордонного співробітництва облради, депутата Чернівецької обласної ради від «Слуги народу» Олексія Волощука набирає обертів.

Як стало відомо БукІнфо з достовірних джерел, українські спецслужби, зокрема контррозвідка впритул зайнялася цією скандальною історією, оскільки утікач, який, як виявилося, мав румунське громадянство, отримав як чиновник високого рангу і депутат облради доступ до певного виду державної таємниці. Більше того, стало відомо, що порушено кримінальне провадження.

Ситуація серйозна, оскільки зачіпає цілий пласт правових нюансів щодо дозволів, перевірок та відповідальності високопосадовців в апараті та керівництві Чернівецької облради.

За нашими даними, спецслужби вже витребували для перевірки велику частину документації в обласній раді, до якої мав доступ утікач.

Цікаво, що на відміну від керівництва Чернівецької облради, яка засудила втечу Волощука, на скандальний інцидент ніяк не зреагувала на Буковині партія «Слуга народу»: ні обласний осередок на чолі з Русланом Запаранюком, ні фракція з нинішньою очільницею Юлією Грицку-Андрієш, членом партії якої є депутат-утікач. Тобто громадянин Румунії Олексій Волощук залишається депутатом обласної ради і членом фракції партії ''Слуга народу''.

Тим часом, стали відомі деякі подробиці зникнення Волощука, який у складі обласної делегації (до якої крім заступника голови облради Миколи Гуйтора також входили депутат облради Михайло Гайнічеру та радник облради Зіновій Бройде) мав повертатися на Буковину. Службовці поверталися 31 травня із відкриття нового зернового перевантажувального терміналу у місті Дорнешти, що поблизу кордону з Україною.

Як переповідають наші джерела, вже біля кордону у Сереті вся група зайшла у місцевий супермаркет. Коли ж вийшли з магазину помітили що… Волощук зник. Пошуки на місці ні до чого не призвели. На телефонний дзвінок Гуйтора Волощук відповів, що у нього стався інсульт і він у лікарні. Гуйтор запропонував Волощуку забрати його з лікарні додому, на що той категорично відмовився і сказав, щоб його залишили у Сиреті. Після цього, той, нібито, вимкнув свій телефон, а делегація спокійно повернулася до Чернівців без Олексія Волощука – навіть (що дивно) не викликала консула України в Румунії та особисто не переконалася чи не бреше Волощук про інсульт та лікарню.

Саме тому у спецслужб, за нашою інформацією, наразі виникає багато запитань до заступника голови облради Миколи Гуйтора, старшого цієї делегації.

Нагадаємо, депутат і керівник відділу міжнародних зв'язків та транскордонного співробітництва Чернівецької облради, кандидат політичних наук, член фракції "Слуга народу" Олексій Волощук 31 травня, під час службового відрядження до Румунії, відмовився повертатися до України.

Обласна рада офіційно засудила “ганебний вчинок" Волощука, який, як йдеться в заяві "негативно впливає на репутацію працівників органів місцевого самоврядування та депутатського корпусу".

Далі буде…


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації