Шлях України в НАТО: в Чернівцях провели українсько-румунський круглий стіл

Сьогодні, 4 квітня 2024 року, НАТО відзначає 75–річчя з дати свого заснування. У цей день 1949 року було створено Організацію Північноатлантичного договору. З цієї нагоди, а також до 20-річчя членства Румунії в НАТО в Чернівцях відбувся українсько-румунський круглий стіл на тему «Українсько-румунське безпекове партнерство в контексті інтеграції України до НАТО». Учасники заходу, українські та румунські науковці, представники влади й громадськості, обговорили виклики безпеки в євроатлантичному регіоні та перспективи членства України в альянсі.

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.

Заступник голови обласної ради Михайло Павлюк, звертаючись до учасників круглого столу зазначив, що Північноатлантичний альянс наразі є єдиний найстарішим успішним військовим блоком демократичних держав, об’єднаних спільними цінностями, сильною внутрішньою інтеграцією та взаємною підтримкою.

«Шлях України в НАТО вписаний у Конституцію і є незмінним впродовж багатьох років. Сьогодні українці боряться із російськими окупантами не тільки за свою територію, але й за європейські цінності, в основі яких лежить демократія та свобода. Тож ми, як ніколи, готові та відповідаємо критеріям членства в НАТО», - підкреслив посадовець.

Захід організовано Чернівецьким регіональним центром підвищення кваліфікації, Чернівецькою обласною радою, Чернівецькою обласною військовою адміністрацією за підтримки Генерального консульства Румунії в Чернівцях, Чернівецького Національного університету ім. Юрія Федьковича, ГО «Центр Політичних Наративів Демократії». Учасниками також стали: Надзвичайний і Повноважний Посол. Постійний представник Румунії в НАТО Сєбастіан Денуц Нєкулеєску, Генеральний консул Румунії у місті Чернівцях, доктор філософії Ірина Лоредана Стенкулеску, Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Александру Віктор Мікула.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації