Щоби переселенцям жилося комфортно: Форум Рад внутрішньо переміщених осіб стартував на Буковині

На Буковині розпочав роботу Форум Рад внутрішньо переміщених осіб «Разом ВПОраємось 2.0: координуємо, інтегруємо, відбудуємо». Його мета – підбити підсумки роботи Рад ВПО в Чернівецькій області та знайти нові підходи у сфері інтеграції ВПО у громадах області, що їх прихистили.

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.

Заступник голови обласної ради Михайло Павлюк привітав учасників зібрання та подякував місцевим і міжнародним партнерам, які допомагають внутрішньо переміщеним особам.

Посадовець наголосив, що Чернівецька обласна рада постійно підтримує та активно долучається до ініціатив допомоги ВПО, як щодо їх розміщення, так і до інтеграції: працевлаштування, організації побуту, матеріальної допомоги тощо.

«З початку повномасштабного вторгнення обласні комунальні заклади прийняли тисячі тимчасових переселенців. Серед них і підопічні геріатричного пансіонату з окупованих територій, і дитячого будинку-інтернату. На жаль, російсько-українська війна триває, а значить людей, що втрачають домівки, стає більше. Тож наше завдання у постійному діалозі й тісній співпраці різних інституцій створити належні умови для тих, хто обрав Буковину своєю другою домівкою», - зазначив Павлюк.

На форумі зібралися члени Рад ВПО шести цільових громад Чернівецької області та чотирьох цільових громад Закарпатської області, представники органів влади, міжнародних організацій та благодійних фондів, представники переміщених та місцевих ініціативних груп та громадських організацій, запрошені представники Румунії та Республіки Молдова.

Представники Рад ВПО Чернівецької області продемонстрували присутнім досягнення діяльності дорадчих органів, а також проблемні питання, виклики та адвокаційні можливості. Разом обговорили співпрацю влади, місцевих жителів та ВПО. Присутні також ознайомилися із Міжнародним досвідом роботи з переміщеними особами та кращими практиками діяльності Рад ВПО Закарпатської області.

Регіональний форум організовано Чернівецькою міською радою за сприяння Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та UNDP в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні».

Рада ВПО – це консультативно-дорадчий орган, який складається з внутрішньо переміщених осіб та який діє на добровільних, позапартійних і волонтерських засадах. Основна роль Рад ВПО – адвокаційна, тобто захищати права й інтереси внутрішніх переселенців. Наразі в Україні вже створено понад 500 Рад ВПО.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації