Підтримали Рукшин: міська громада Заставни також стурбована «непрозорістю» Чернівецької ОДА щодо ремонту місцевих доріг

ГРОМАДИ ВИМАГАЮТЬ!

Проведена в державі реформа системи фінансування дорожнього будівництва, успішна реалізація програми Президента України «Велике будівництво» дозволили по-новому в досить значних обсягах отримати кошти на будівництво, ремонт та експлуатаційне утримання доріг місцевого значення в Чернівецькій області. Кабінетом Міністрів України визначено обов’язок обласних державних адміністрацій розробити Стратегію розвитку місцевих доріг.

Саме на ОДА покладено обов’язок формування планів будівництва, використання виділених коштів, в т.ч. проведення відповідних тендерів. Законом України «Про місцеві державні адміністрації», зокрема стаття 2, визначено обов’язок ОДА взаємодіяти з органами місцевого самоврядування, розробляти відповідні програми розвитку; Закон зобов’язує ОДА інформувати про свою роботу, плани, надати звіти про їх виконання.

Разом з цим об’єднанні територіальні громади Чернівецької області – члени Всеукраїнської асоціації громад ‒ висловлюють занепокоєння та глибоку стурбованість непрозорими процедурами визначення переліку пріоритетних робіт на дорогах місцевого значення та об’єктах дорожньої інфраструктури за рахунок коштів державного бюджету України, в т.ч. на умовах співфінансування з місцевими бюджетами.

Так, за 2020 рік ОТГ Чернівецької області, які є членами Всеукраїнської асоціації громад, жодного разу не були долучені до обговорення стратегії розвитку автошляхів Чернівецької області. В той же час будівництво, ремонт та утримання доріг, особливо в сільській місцевості, традиційно є одним із найгостріших проблемних питань для розвитку громад.

Як відомого, протяжність автомобільних доріг загального користування місцевого значення Чернівецької області складає 2042,5 км., в т.ч. районних – 461,4 км., обласних ‒ 1581,1 км.

Міська громада Заставни також стурбована «непрозорістю» Чернівецької ОДА щодо ремонту місцевих доріг

У зв’язку із відсутністю інформації на офіційних інформаційних ресурсах Чернівецької ОДА відповідно та на підставі до Закону України «Про доступ до публічної інформації» прошу надати наступну інформацію:

  1. Стратегію розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення Чернівецької області в 2020 році (або її аналог).

У разі відсутності такої Стратегії – надати інформацію про критерії (принципи, загальні засади) визначення (відбору) місцевих доріг, об’єктів дорожньої інфраструктури Чернівецької області, на яких проведено будівництво, всі види ремонтів, здійснено витрати на експлуатаційне утримання в 2020 році за рахунок коштів державного бюджету (в т.ч. спільне фінансування з місцевими бюджетами). Зазначити ініціатора подання таких пропозицій (рішень) та суб’єкта прийняття відповідних остаточних рішень.

  1. Надати докладну інформацію про перелік доріг місцевого значення (об’єктів дорожньої інфраструктури) із зазначенням видів і обсягів робіт, проведених в 2020 році (Звіт про проведені роботи в 2020 році), в т.ч. будівництво, капітальний і середній (поточний) ремонт, експлуатаційні витрати, окремо – зимове утримання.
  2. Стратегію розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значенняЧернівецької області в 2021 році та наступних роках (або її аналог).

У разі відсутності такої Стратегії – докладну інформацію про плановий, в т.ч. проведений від початку цього року, перелік робіт на дорогах місцевого значення та об’єктах дорожньої інфраструктури Чернівецької області в 2021 році.

  1. Інформацію про суб’єкта подання пропозицій та суб’єкта прийняття рішення про проведення робіт на дорогах місцевого значення та об’єктах дорожньої інфраструктури Чернівецької області в 2021 році. Яким чином долучено (причини не долучення) ОТГ Чернівецької області для надання відповідних пропозицій про проведення робіт на дорогах місцевого значення та об’єктах дорожньої інфраструктури в 2021 році.

Міський голова Заставни
Василь РАДИШ


Коментарі:
Більше новин по темі: