Осачук повідомив, що з першого вересня у 13 школах Буковини викладатимуть дзюдо

Уже із першого вересня у 13 школах Буковини викладатимуть дзюдо. Модуль цього східного єдиноборства стане частиною уроків фізичного виховання. Таким чином область доєднається до всеукраїнського інноваційного освітнього проєкту.

Аби провести практичний семінар для вчителів, у Чернівці приїхали автори ініціативи – державний тренер із дзюдо Міністерства молоді та спорту України Михайло Руденко та багаторічний головний тренер національної збірної дзюдоїстів Сергій Дуброва. У заході також узяв участь голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук.

Про це повідомляє пресслужба ОДА.

– Щойно ми дізналися, що є такий проєкт, одразу вирішили – Буковина має доєднатися до нього та популяризувати дзюдо, адже із його допомогою школярі зможуть зміцнити своє здоров’я. Нині це пріоритет номер один, і останній рік, під час якого ми активно боролися з епідемією, підтвердив таку тезу. Держава повинна інвестувати гроші у здорову націю, а не у лікування. Мільярдні вливання у систему охорони здоров’я свідчать про те, що ми мало звертали увагу на превентивні заходи. Тому будемо змалечку налаштовувати буковинців, що без фізичної активності не обійтися, – зазначив Сергій Осачук.

За словами авторів освітньої ініціативи, вона спрямована на те, аби зацікавити учнів дзюдо та спонукати їх займатися цим єдиноборством поза школою.

Модуль із першого вересня запровадять у Острицькій, Горбівській, Дихтинецькій, Кіцманській, Великокучурівській ЗОШ, Іспаському закладі загальної середньої освіти, Кельменецькому опорному закладі, Грубнянському НВК, ЗОШ №38 та ЗОШ №25 міста Чернівців, Багатопрофільному ліцеї для обдарованих дітей, Буковинському ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою, Глибоцькому професійному ліцеї.

Заклади визначили, попередньо провівши анкетування. Обрали ті, де проєкт підтримали педагоги, учні та батьки. Територіальні громади області, під час формування бюджету на 2021 рік, передбачили кошти на придбання обладнання та інвентарю для занять, зокрема татамі і кімоно.


Коментарі:
Більше новин по темі: