Офіційна позиція Чернівецької ОВА щодо ситуації із застосуванням санкцій до ТОВ «Машзавод»

Вся політика держави спрямована на те, щоб Україна вистояла у боротьбі з ворогом, відвоювала свої території, стала повноправним членом Європейської спільноти. Саме над цим сьогодні працюють усі: Президент, Верховна Рада, Уряд і виконавча влада на місцях. Це об’єднання зусиль усіх політичних, бізнесових кіл, громадськості у протистоянні росії, забезпечення ефективного тилу для наших воїнів, йдеться у повідомленні Чернівецької ОВА, опублікованої у Фейсбук.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ. ЦІЛКОМ ОФІЦІЙНО

Як тилова область, Буковина прийняла у себе релокований бізнес з постраждалих регіонів, Чернівецька ОВА і керівництво громад допомагає підприємствам адаптуватися до роботи в нових умовах. Так само вболіває і за наші, буковинські, підприємства, адже це робочі місця, наповнення бюджету, розвиток області.

На підставі пропозицій Служби безпеки України від 12.03.2022 р., згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 19.10.2022 «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», введеного в дію Указом Президента України від 19.10.2022 № 726/2022, до ТОВ «Машзавод» застосовано санкції.

Відповідно до частини 5 Закону України «Про санкції» рішення про скасування санкцій приймається органом, що прийняв рішення про застосування відповідно до цього Закону, у разі якщо застосування санкцій привело до досягнення мети їх застосування.
22 листопада 2022 року Чернівецька обласна державна адміністрація (обласна військова адміністрація) звернулася листами від 22.11.2022 року № 01.26/11-1881 та № 01.26/11-1880 до КМУ та Ради національної безпеки і оборони України з проханням опрацювати підстави включення ТОВ «Машзавод» до переліку юридичних осіб, до яких застосовуються персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), та у разі їх недостатньої обґрунтованості ініціювати питання щодо виключення ТОВ «Машзавод» із санкційного списку, підтвердити досягнення мети накладення санкцій.

Міністерство економіки України листом від 15.12.2022 № 4422-07/79835-06 повідомило, що питання скасування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), застосованих до ТОВ “Машзавод”, розглянуто на тринадцятому засіданні Міжвідомчої робочої групи 25.11.2022 року, на якому було рекомендовано Службі безпеки України здійснити аналіз та оцінку досягнення мети застосування санкцій до ТОВ “Машзавод”.

Служба безпеки України листом від 22.12.2022 № 75/5/7/2-3459 повідомила, що відповідно до пункту 2 частини першої статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» детальні відомості щодо підстав включення ТОВ «Машзавод» до санкційного списку не можуть бути розголошені.

28 січня 2023 року начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк звернувся до Президента України з проханням зняти з підприємства ТОВ “Чернівецький машзавод” санкції.

Також 20 січня 2023 року Чернівецькою обласною державною адміністрацією (обласною військовою адміністрацією) направлено лист від 20.01.2023 року № 01.26/16-81 Національному банку України з запитом розглянути можливість відновлення роботи підприємства по розрахункових рахунках, для забезпечення безперебійної виробничої діяльності, оплати супутніх послуг, сплати податків, а також виплати заробітної плати працівникам.

Національний банк України листом від 02.02.2023 № 25-0005/7291 повідомив, що обсяг санкцій, застосованих до ТОВ «Машзавод», зокрема «запобігання виведенню капіталів за межі України» та «зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань», не перешкоджає виконанню ТОВ «Машзавод» власних економічних та фінансових зобов’язань, зокрема і щодо виплати заробітної плати.

Відповідне роз’яснення щодо застосування санкцій Національний банк надавав обслуговуючому банку ТОВ «Машзавод», в наслідок чого було розблоковано можливість виплачувати заробітну плату.

27 березня 2023 року Чернівецька обласна державна адміністрація (обласна військова адміністрація) листом № 01.26/6-588 повторно звернулася до Першого Віце-прем’єр-міністра - Міністра економіки України Юлії Свириденко щодо скасування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), застосованих до ТОВ «Машзавод».

Міністерство економіки України поінформувало Чернівецьку ОВА, що питання і пропозиції щодо скасування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), застосованих до ТОВ «Машзавод», опрацювання механізму та можливості виконання ТОВ «Машзавод» зобов’язань за раніше укладеними зовнішньоекономічними контрактами, а також забезпечення виконання економічних та фінансових зобов’язань перед АТ «Укрексімбанк» будуть розглядатися на черговому засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санкційної політики.

Водночас необхідною умовою для повноцінного відновлення роботи підприємства, зокрема обслуговування банками рахунків в частині проведення платіжних операцій на користь ТОВ «Машзавод», є скасування санкцій, застосованих рішенням Ради національної безпеки та оборони України.

Начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк провів численні особисті зустрічі та комунікації з РНБО, КМУ, Офісом Президента з питання зняття санкцій з підприємства. В робочому порядку неодноразово надавалась вся необхідна інформація органам державної влади для прийняття відповідного рішення про скасування санкцій, зокрема остання інформаційна довідка по ТОВ «Машзавод» надана для міжвідомчої робочої групи 11.06.2023 року.

Чернівецька обласна військова адміністрація зробила всі необхідні кроки, у межах своїх повноважень, для того, аби підприємство запрацювало. Питання «Машзаводу» залишається одним з пріоритетних в роботі.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації