Обласний прокурор прозвітував перед депутатами. Але знову нічого не чути про стан корупційних проваджень, порушених проти чиновників команди Осачука...

Під час сьогоднішньої сесії обласної ради депутати заслухали звіт керівника Чернівецької обласної прокуратури Антона Ковальського про результати діяльності відомства за перше півріччя 2023 року.

З приводу надання службовим особам прикордонної служби неправомірної вигоди за безперешкодний перетин призовниками державного кордону України у період воєнного стану на Буковині розпочато 53 кримінальні провадження. Всього за 6 місяців за ухилення від мобілізації зареєстровано 179 кримінальних проваджень, 23 обвинувальні акти передані до суду, - заявив Ковальський.

За його словами, упродовж воєнного стану розпочато розслідування у 17 кримінальних провадженнях, з яких 5 передано до суду щодо виявлення фактів незаконного використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги.

Про це повідомляє пресслужба облради.

(Від редакції: а на якому етапі розслідування перебувають нашумілі корупційні справи часів губернаторства Сергія Осачука та його команди?! Чому про них жодним словом досі не повідомлено громадскості краю? Чому про це мовчать не лише в обласній прокуратурі, але й нинішні очільники області?) Невже думають, що всі про все забули?)

З початку року прокурори області забезпечували процесуальне керівництво в 321 кримінальному провадженні, 237 з яких пов’язані з повномасштабним вторгненням рф на території України. За фактами державної зради, колабораційної діяльності та участі у терористичних організаціях до суду передали 39 кримінальних проваджень, за злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку – 6.

Обласний прокурор повідомив, що за фактами незаконного переправлення осіб через державний кордон України з початку року до суду спрямовано 31 обвинувальний акт стосовно 34 осіб. Наразі триває розслідування у 118-и кримінальних провадженнях, 21 особі уже повідомлено підозри.

Як зазначив Антон Ковальський, з початку року найбільше правопорушень вчинено проти основ національної безпеки, недоторканості державних кордонів, охорони державної таємниці, власності, громадського порядку та моральності, безпеки руху та експлуатації транспорту. Зросла також кількість кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми.

Водночас, Чернівецька область у лідерах із розкриття кримінальних правопорушень, виявлених у першому півріччі цього року, - 58,5% . Прокурорами області виявлено та внесено до ЄРДР відомості про 149 укритих від обліку кримінальні правопорушення, 22 з яких скеровано до суду.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації