На Буковині вшановують подвиг Героїв Небесної Сотні - сьогодні 10-та річниця історичної події

Сьогодні ми вшановуємо подвиг Героїв Небесної Сотні – людей, чия загибель назавжди змінила суспільну свідомість українців, загострила прагнення до самовизначення, гідності, свободи, суверенності держави, демократії, європейського вибору.

20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, відстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні. Серед них двоє буковинців – Василь Аксенин та Олександр Щербанюк.

Сьогодні у Чернівцях вшанували подвиг учасників Революції Гідності, котрі загинули під час сутичок у центрі Києва, повідомляє Чернівецька обласна рада.

У пам’ятних заходах, що відбулися на цвинтарі, де поховані буковинці, та біля меморіалу Героям Небесної Сотні, взяли участь голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко та його заступники Микола Гуйтор і Михайло Павлюк, начальник військової адміністрації Руслан Запаранюк, заступник міського голови Юрій Лесюк, депутати, військові, науковці, правоохоронці, волонтери, представники духовенства та небайдужі буковинці.

Жива пам’ять про Героїв Небесної Сотні надихає на боротьбу із зовнішнім агресором, сприяє громадському активізму, допомагає згуртуванню та формуванню усвідомлення відповідальності кожного за майбутнє України.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації