На Буковині погодили спроможну мережу закладів охорони здоров’я області: що зміниться?

Фахівці Чернівецької обласної військової адміністрації розробили План розвитку госпітального округу. Відтак мережа закладів охорони здоров’я області повністю збережена. Про це під час пресконференції розповіли перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк та директорка Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Наталія Свестун.

«Над цим проєктом ми працювали спільно з усіма територіальними громадами, районними адміністраціями і, звісно, найбільше навантаження було у Депаратменту охорони здоров’я. Робота тривала близько 8 місяців.

Відтак у нашій області затвердили 3 надкластерні заклади, 6 кластерних закладів, 6 загальних закладів та 5 спеціалізованих закладів.

Наразі найважливіше те, що усі заклади ми зберегли, адже у минулому році розглядалось закриття деяких лікарень. Я рада, що нам вдалось довести необхідність кожної лікарні», - сказала Альона Атаманюк.

Що ж зміниться для пацієнтів?

«Згідно з вимогами, загальні заклади повинні надавати щонайменше 6 послуг, кластерні заклади – 20 послуг, надкластерні – 28. Тож складні оперативні втручання не будуть робити у загальних лікарнях. Ці послуги надаватимуть у надкластерних лікарнях. Легкі оперативні втручання чи надання медичної допомоги по терапевтичному профілю надаватимуть у загальних закладах, середні та середньо важкі – у кластерних та важкі оперативні втручання та іншу складну меддопомогу надаватимуть у надкластерних та спеціалізованих закладах.

Проте, якщо, наприклад, загальний заклад відповідає вимогам НСЗУ, то він може законтрактувати такі послуги», – пояснила під час пресконференції директорка Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Наталія Свестун.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації