На Буковині гуманітарний хаб «Олімпія» закрили, бо його робота була організована без обліку і належного контролю. Це підірвало довіру міжнародних організацій до місцевої влади - Руслан Запаранюк

КОРУПЦІЙНИМИ СТОПАМИ КОМАНДИ ОСАЧУКА

В інтерв’ю кореспонденту Укрінформу начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк розповів, через які причини був закритий один з найбільших в Західній Україні міжнародних гуманітарних хабів. Власне, для редакції БукІнфо це не новина, але для нас важливо, що це публічна позиція нинішнього керівництва Чернівецької області, а не лише думки і публікації журналістів. До речі, нам цікаво, чому досі правоохоронці Буковини тягнуть з розслідуваннями по кричущих корупційних фактах колишньої обласної команди Сергія Осачука, в тому числі які стосуються розкрадань в "Олімпії”.

- У перші місяці повномасштабного російського вторгнення у Чернівцях організували гуманітарний хаб, куди звозили допомогу з багатьох країн світу. Тут її розподіляли для ВПО, возили для мешканців прифронтових територій, для військових, але влітку цей хаб закрили. Як зараз організована уся ця робота і чи не планується знову відродити таку локацію?

- Так, на початку літа закрили хаб «Олімпія», який до цього активно працював, але з певними наслідками. На жаль, його робота була організована без обліку і належного контролю. Негативна інформація про роботу хабу підірвала довіру міжнародних організацій до місцевої влади. Всю комунікацію з ними довелося вибудовувати зі самого початку. У попередній період і восени ми активно працювали з волонтерами, які мали вже готові склади, розміщені у нас по території області. Абсолютно контрольовано, зрозуміло і прозоро, з чітким обліком. Тому Буковина не затримувала ні один гуманітарний вантаж. Всі були доставлені до адресатів, туди, де дійсно вони були найбільш необхідними на той період. Плюс — добре координувалися з нами всі волонтери і гуманітарні місії, які здійснювали доставки вантажів. Ми могли перенаправляти ці вантажі туди, де це було вкрай необхідно. Тому зараз ми не вбачаємо, що потрібен хаб. У нас створено раду ВПО, яка об’єднала міжнародні компанії та місцевих волонтерів, створюємо волонтерську раду. Чітко і зрозуміло обмінюються інформацією всі міжнародні організації та місцева влада. Розуміють, де є необхідність доставити який вантаж, чого не вистачає, що і кому потрібно. Ми бачимо, що можна працювати і по-іншому, не тільки концентрувати щось в якомусь одному місці.

- Зараз зменшилась кількість цієї допомоги?

- Так, ми відчуваємо суттєве зменшення. Це помітно в роботі багатьох гуманітарних місій і приватних осіб за кордоном. Знаєте, наступає такий період, коли люди трохи видихаються. Але ми підтримуємо дуже тісні зв’язки з різними волонтерами за кордоном, з нашими волонтерами, з міжнародними організаціями. Хочемо подякувати всім міжнародним місіям, які зараз активно працюють з нами, а також нашим регіонам-партнерам у Німеччині - у Швабії, Польщі, Румунії. На всі наші запити вони швидко відгукуються і надають всю необхідну гуманітарну допомогу.


ДО РЕЧІ:

Начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк під час пресконференції у вересні минулого року теж торкався цього питання. Він, зокрема, зазначив, що попередня робота гуманітарного штабу “Олімпія” серйозно підірвала репутацію Буковини для усіх міжнародних місій, які в попередній період активно працювали в нашому регіоні.

Ми стараємось відновити цю репутацію, ми стараємось провести з ними переговори і все ж таки надати їм можливість і віру в нас, що ми готові працювати з ними активно і такого ганебного прикладу, як був в попередній період – не буде більше” – наголосив начальник ОВА.

Водночас Руслан Запаранюк зазначив, що дії попередників за головування Сергія Осачука показали, що “для когось війна, а в когось з’явились можливості”. Відтак, за його словами, іноземні благодійники не розуміють, як таке може бути в одного народу: “коли одні – страждають, а інші – стараються це використати”.

Тож, наразі в адміністрації Запаранюка активно відслідковують це питання і хочуть кардинально змінити ситуацію на краще.

Пряма мова:

Гуманітарна допомога не надходить безпосередньо на ОВА, але ми комунікуємо зі всіма активними волонтерами і відслідковуємо це питання. Звертаємося до них щодо допомоги східним областям держави, які перебувають на лінії зіткнень. Це відпрацьовується тепер достатньо активно.

Але, що саме прикро. Як показала попередня робота нашого обласного гуманітарного штабу під прапором «Олімпії», це серйозно підірвало репутацію для усіх міжнародних благодійних місій, які спочатку дуже активно працювали з нами (Чернівецькою областю – ред.) Ми стараємося відновити цю репутацію, проводити переговори і все ж таки повернути їхню віру в нас.

Ми готові працювати з ними активно і такого ганебного прикладу, який був у попередній період (розкрадання гуманітарної допомоги – ред.) більше не буде. Бо виходило, що для когось є війна, а для когось є можливості. І люди по той бік кордону не розуміють, як таке може бути в одного народу – одні страждають, а інші стараються на цьому нажитися.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації