Мунтяна зобов'язали носити електронний браслет і відпустили під заставу розміром майже мільйон

Чернівецький суд задовільнив клопотання процесуального прокурора щодо обрання заступникові начальника Чернівецької ОВА Артурові Мунтяну запобіжного заходу у вигляді застави.

Пряму трансляцію з зали суду вів телеканал "Чернівецький промінь", пише molbuk.ua

Заступнику голови Чернівецької ОВА Артуру Мунтяну обрали запобіжний захід:

Суд ухвалив відпустити Мунтяна під заставу у розмірі 906 тисяч гривень. При цьому він повинен до 4 липня носити електронний браслет, не покидати населеного пункту, в якому мешкає, та з'являтися на виклик слідчих. Заставу потрібно внести протягом 5 днів.

"Суд ухвалив задовільнити клопотання прокурора. Застосувати до Артура Мунтяна запобіжний захід у вигляді застави розміром 906 тисяч гривень, яка може бути внесена як самим підозрюваним, так і іншою фізичною або юридичною особою. Її потрібно внести протягом 5 днів", - зазначив суддя.

Він також зачитав обов'язки підозрюваного:

"Покласти на Артура Мунтяна до 4 липня у межах досудового росзілдування такі обов’язки: прибувати до слідчого за першою вимогою; не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає або перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого або прокурора про зміну свого місця проживання або місця роботи; утримуватися від спілкування з іншими учасниками кримінального провадження; здати до зберігання відповідних органів державної влади свій паспорт, паспорти для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд; носити електронний засіб контролю", - зачитав суддя.

Суддя також додав, що Артур Мунтян підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 191 ККУ, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Раніше прокурор просила встановити розмір застави, який повинен перевищувати 744 тисячі 300 гривень, але не повинен бути меншим розміру спричинених державі збитків (905 тисяч 248 гривень).

Підозрюваний у розтраті гуманітарної допомоги заступник голови Чернівецької ОВА Артур Мунтян заперечує свою вину і переконаний, що став жертвою політичних інтриг в області.

Про це Мунтян сказав у залі суду під час обрання йому запобіжного заходу, про який просить процесуальний прокурор, пише МБ.

За словами Мунтяна, 31 травня, у день, коли йому вручили підозру, він перебував на лікарняному.

"Так, дійсно 31 травня я, перебуваючи на лікарняному, не був на робочому місці. Мене знайшли і вручили мені підозру. Я взагалі не розумію, в чому справа. Пояснив слідчому, що готовий прийти в той же день до них і пояснити ситуацію. Мене ніхто не викликав ні на які пояснення – вони вже вирішили, вони вже всі докази зібрали про те, що я маю якесь відношення до цих речей", - сказав Артур Мунтян.

Він заперечив стосунок до справи.

"Жодного відношення до медичної частини, до гуманітарних питань я не маю. Взагалі не визнаю себе винним у тому, що мені інкримінують. Хочу, щоби суд розібрався у цьому питанні. Також вбачаю в цьому велику політичну дискредитацію обласної влади, президента України, України, у зв'язку з тим, що я знайомий з багатьма організаціями. Я у Румунії був представлений Україною на загальнодержавному рівні, зустрічався з єврокомісарами, людьми, які допомагають Україні", - сказав Мунтян.

Також він сказав, що не бачив "цих людей" під час війни, проте яких людей - не уточнив.

"У час війни я цих людей ніде не бачив. Вони сиділи у своїх кабінетах. А зараз, коли пройшов місяць і, слава Богу, у Чернівцях немає питань війни, ніхто не бомбардував, ми займалися тим, щоби допомагати. У зв'язку з тим, що я володію румунською мовою, що у мене є контакти з інших сторін, я є християнином і так як церква з румунської сторони допомагала, зі мною зв'язувалася і запитували, куди і як надавати допомогу. Я ніякого відношення до цих швидких не мав, не маю і не буду мати

Акт прийому-передачі підписувався зовсім іншою посадовою особою. Крім того, коли ці машини перетинали кордон, було підтвердження листом не за моїм підписом. Я з Бродовським (Сергій Бродовський - керівник обласної клінічної лікарні, на час розслідування відсторонений від роботи - ред.) не знайомий від слова "взагалі". Тобто ні мобільного телефону його не маю, ні його як людини я взагалі не знаю", - зазначив підозрюваний.

Також Мунтян звернувся до прокурора, яка просить обрати йому запобіжний захід.

"Я прокурора бачу вперше у своєму житті. Я хочу, щоби вона мені подивилася в очі і сказала, як вона мені в 30 років, я маю троє дітей, зробила долю на всю країну, на весь світ, де всі говорять, що Україна розкрадає швидкі. Я вважаю, що це політика, в яку правоохоронні органи не мали права влізати.

Якщо ви доведете мою вину, то я хочу, щоби ви це довели. Я дуже поважаю суд, думаю, що він поставить крапку в цих питаннях.
У зв’язку з тим, що в області є свої політичні інтриги, не знаю, чому мене в це вкручують. Дискредитували не тільки ОВА, а й мене як особистість", - додав Артур Мунтян.

*****

Нагадаємо, за процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури 31 травня викрито та повідомлено про підозру заступнику начальника Чернівецької обласної військової адміністрації у розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України).

За даними слідства, посадовець (Артур Мунтян, - ред.) разом з іншими службовими особами адміністрації та головою благодійного фонду розтратили частину ввірених Чернівецькій ОВА автомобілів швидкої медичної допомоги, переданих міжнародним партнером як гуманітарну допомогу. Транспортні засоби використовувалися не за цільовим призначенням, а для надання приватних послуг з метою отримання прибутку.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації