Коронавірусні закупівлі: 114 мільйонів витратила Чернівецька область. На що пішли гроші?

ГРОШІ НА БОЧКУ! /

1 квітня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 248 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів № 225”. Цим документом був спрощений порядок проведення закупівель товарів та послуг, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби. Зокрема, тепер вони могли відбуватися без проведення конкурсних процедур чи відкритих торгів.

Провівши дослідження, аналітики громадської організації "Антикорупційний Штаб" виявили: що з початку активізації коронавірусу в Україні на закупівлі медичного та захисного знаряддя у Чернівецькій області було витрачено понад 114 мільйонів гривень.

Найбільшим замовником стало обласне комунальне некомерційне підприємство “Буковинський клінічний онкологічний центр”. З початку пандемії підприємством було проведено 13 тендерів на загальну суму понад 19,5 мільйонів гривень. А найдорожчою тендерною закупівлею стало придбання системи рентгенографії та флюороскопії Opera T30cs для того ж Буковинського онкологічного центру. Його загальна вартість обійшлася українцям у 6 мільйонів гривень.

До речі.

Карта коронавірусних закупівель це інтерактивна карта для перевірки витрат бюджетних коштів на боротьбу з коронавірусною інфекцією. Проект розроблено за ініціативи громадської організації “Антикорупційний штаб”. Завдяки цій системі кожен охочий може проконтролювати витрати грошей спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Дані карти охоплюючи всю Україну – від столиці до найменших сіл.

Користувачі системи мають можливість перевірити свої лікарні чи інші медичні заклади та залишити на сайті скаргу чи фотографії об’єкту. Отримавши запит, Юристи Антикорупційного штабу обробляють заявки та звертаються до контролюючих і правоохоронних органів у разі виявлення правопорушень.

Перевірити свою лікарню можна за посиланням: https://covid.shtab.net/


Коментарі:
Більше новин по темі: