Хто підказав Козарійчуку перевезти Чернівецьку РДА у Заставну?

Якщо Вижницька і Дністровська РДА отримали приміщення у своїх районних центрах, то Чернівецька РДА... знаходиться у Заставні. Чому виникла така ситуація і як працівникам адміністрації, які проживають за 40-50 кілометрів від Заставни, доводиться щодня доїжджати до своєї роботи, йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".

Окремі колишні посадовці Глибоцької райдержадміністрації відмовились працювати у новоствореній Чернівецькій РДА. Причина – далека відстань від домівки до роботи, повідомив у коментарі "МБ" ексзаступник голови Глибоцької РДА Віталій Гуменний.

"Мене дивує, чому Чернівецька РДА знаходиться у Заставні, – каже В. Гуменний. – Я спілкуюся з багатьма колегами з інших областей. То мені іноді навіть соромно про це говорити. Я знаю точно, що є хороші спеціалісти, які пропрацювали 10-15 років у Глибоцькій РДА, хотіли продовжити роботу у Чернівецькій РДА. Але коли вони двічі поїхали з Глибокої до Чернівців, а з Чернівців – до Заставни, то передумали. І ми втрачаємо спеціалістів, які мають величезний досвід. Чому це відбувалося – мені не зрозуміло".

"Чому Чернівецька РДА досі не має приміщень? Гадаю, це відповідальність обласної влади. Ця реформа ж відбулась не посеред ночі!", – сказав Гуменний.

Чернівецьку РДА планують перенести до Чернівців. Щоправда, куди, коли і як – поки невідомо. Про це "МБ" повідомив голова РДА Дмитро Козарійчук.

"Через те, що у нас великий штат, немає приміщення у Чернівцях, де би могли нас всіх помістити, – каже посадовець. – Наразі у нас працює 180 працівників. Це люди із Заставнівського, Кіцманського, Сторожинецького, Глибоцького, Герцаївського, Новоселицького районів. Із Заставнівського району – приблизно чверть від загальної кількості працівників".

За словами Д. Козарійчука, керівництво РДА обговорює із "будинком з левами" варіанти вирішення цієї проблеми.

"Якщо відкинути управління соціального захисту населення, яке працює віддалено. Вони, як правило, сидять у центрах громад. Що стосується адміністраці: чому сидимо у Заставні? Тому що в громадах нам не дали приміщення. Навіть якщо би ми хотіли піти в якісь інші центральні громади, то не можемо, бо туди зайшли територіальні громади. Для прикладу, в Глибоці зайшла Глибоцька територіальна громада, у Герці – Герцаївська...".

Ігор Баб’юк. Фото з архіву БукІнфо

Ігор Баб’юк, директор Буковинського центру виборчих технологій:

Чому Чернівецька РДА – у Заставні: місця в обласному центрі їй не знайшлося

"У Чернівцях є достатньо приміщень, де би могли розташуватися як Чернівецька РДА, так і районна рада. Але, звичайно, керівництву РДА слід вести розмову з міською владою. Пригадаймо, що у нас в місті було три райони, де райради мали свої приміщення – Першотравнева, Шевченківська і Садгірська. І всі ці приміщення наразі – напівпорожні. Так, там зараз знаходяться ЦНАПи, управління й департаменти міста, але приміщення є.

Якщо голова Чернівецької РДА вважає, що до нього мають звернутися із пропозицією переїжджати, то такого не буде. Ці всі питання вирішуються у процесі. Робляться запити, організовуються перемовини.

Я розумію і те, що Чернівцям, наприклад, не дуже цікаво поселяти якусь райраду чи адміністрацію, не знаючи, чи вони платитимуть за оренду. Бо ж невідомо, чи є якісь бюджетні кошти на ці структури. А тим паче, якщо до них ніхто й не звертається.

У нинішній ситуації, коли в нас не внесені зміни до Конституції, і РДА, і районні ради – це рудимент. Тобто, "п’яте колесо у возі" місцевої влади".


Коментарі:
Більше новин по темі: