ГОЛОВОЮ ОБЛАСНОЇ РАДИ ОБРАНО ОЛЕКСІЯ БОЙКА. Першим заступником Миколу Гуйтора, заступником - Михайла Павлюка (ОНОВЛЕНО)

У "БУДИНКУ З ЛЕВАМИ" /

У Чернівцях сьогодні, 18 грудня, продовжується пленарне засідання сесії новообраної обласної ради.

Сесію відновили після вимушеної перерви після вчорашнього повідомлення про замінування "будинку з левами", пише molbuk.ua.

Наразі із 64 депутатів зареєстувалися в залі лише 37. Проте більшості присутніх достатньо для продовження роботи облради.

За словами Михайла Павлюка, який сьогодні тимчасово головує на сесії, зараз депутати мають вирішити, як забрати бюлетені для голосування за голову облради, які напередодні передали на зберігання через повідомлення про замінування будівлі ОДА.

Після цього депутати мають обрати нового голову обласної ради та його заступників. Нагадаємо, було запропоновано дві кандидатури - Володимир Жаровський з партії "Слуга народу" і Олексій Бойко з "Аграрної партії України".

(СТРІЧКА ОНОВЛЮЄТЬСЯ. ДИВІТЬСЯ ТЕКСТОВІ ПОВІДОМЛЕННЯ ПІД ВІДЕО З ПРЯМОЮ ТРАНСЛЯЦІЄЮ)

*****

Трансляція телеканалу ТВА

У президію на кілька хвилин присів Іван Мунтян. Потім знову зник. Для консультацій? Павлюк налаштований рішуче.

Станом на 11.00 год. оголошено перерву у зв"язку з перевіркою бюлетенів після "нічного збереження" в приміщення Ради на час так званого "замінування" та подальшої організації процедури підготовки до голосування.

На фото. 11:30 год. - перерва триває.

Перерва закінчується. Іван Мунтян і далі не знаходить місця. З мікрофона трибуни було чутно, як він когось запитує по телефону: "То ви йдете?"

11:35 - Частини депутатів так і не з"явилися в сесійній залі. Відсутня фракція "Слуги народу". Михайло Павлюк публічно через ЗМІ закликав всіх депутатів до роботи.

11:36 - Світлана Фочук з фракції "Батьківщина" з трибуни пояснює присутнім, чому потрібно голосувати краще пофракційно, а не поалфавітно. "Зрозуміло, що так не має бути", - каже вона. А нам зрозуміло, що це заготовка Івана Мунтяна. "Пробний камінь", кинутий до зали.

11:42 - Депутат від "Євросолідарності" Ольга Кобевко закликала до зали депутатів, які загралися за посади і не хочуть працювати.

11:43 - Іван Мунтян вирішив взяти "бика за роги". - Деякі політичні сили почали проводити у залі свої чорні справи і технології. Те, що розпочалося сьогодні у роботі комісії свідчить по те, що порушуються всі норми закону і регламенту. Мені прикро, що з першого дня роботи нової ради відбуваються фальсифікації виборів. Я вас закликаю до об"єднання. Ми не будемо мовчати, як партія (Батьківщина) яка взяла на виборах 2 місце в області. Треба переглянути рішення, прийняті вчора. А потім всі будуть голосувати...

Всім все ясно? )

11:46 - З трибуни звучить: "бюлетені в нормі". Дякують поліції за їхнє нічне збереження.

12:17 - Перерва. Триває підготовка до голосування.

12:30 - Розпочато голосуваня за голову обласної ради. Нарешті!

12:44 - Іван Мунтян зайшов на засідання лічильної комісії! Його "ніжно" попрохали видалитися, бо це не законно...

Члени лічильної комісії зафіксували, як двоє депутатів від партії «Слуга народу» зайшли у сесійну залу, де відбувається голосування, із уже заповненими бюлетенями за кандидата Володимира Жаровського, пише ІА АСС.

Пізніше зайшов і колишній голова облради, лідер партії «Батьківщина» Іван Мунтян, який також порушив таємницю голосування, показавши усім свій уже заповнений бюлетень. Члени лічильної комісії запросили до сесійної зали юристку облради, яка підтвердила, що перед заходом у кабінку для голосування в бюлетені немає бути жодних позначок. Тому депутати із заповненими бюлетенями повинні понести покарання за ці порушення.

Члени лічильної комісії вирішили складати протоколи про усі подібні випадки порушень таємниці голосування.

13:30 - Всі в очікування на результати голосування...

13:45 - Знову нарада у лічильній комісії.

13:52 - А Мунтян все комусь звітує... Він затишно почуває себе лише у президії.

13:55 - Голосування завершено. У сесійній залі починається офіційний підрахунок голосів! Повідомляється, що зіпсованих бюлетенів не виявлено. Однак згодом виявилося, що все ж є один бюлетень зіпсований - хтось проголосував за двох кандидатів.

14:00 год. - Підраховують голоси за кандидата на посаду голови обласної ради Олексія Бойка - 35 голосів "ЗА"

Підраховують голоси за кандидата на посаду голови обласної ради Володимира Жаровського - 27 голосів

27+35=62 плюс один зіпсований. Один депутат не з"явився. Таким чином, можемо стверджувати, що головою Чернівецької обласної ради обрано Олексія БОЙКА.

14:15 -  Голова лічильної комісії доповідає про результати. Постановлено: головою Чернівецької обласної ради обрано Олексія БОЙКА.

14:19 - Володимир Жаровський подякував фракції за довіру бути кандидатом на посаду голови обласної ради, висловиши сподівання, що діюча обласна рада буде працювати на благо всіх буковинців.

14:20 - Новообраний голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко подякував депутатам за довіру і додав, що знає "який тиск вони перенесли, але гідно вистояли". Він прийняв присягу голови обласної ради, додавши, що "ця присяга буде у мене на робочому столі до кінця каденції. Бо це для мене не просто слова, це поклик до дії".

З виступу Олексія Бойка після обрання:

Вдячний депутатам, які віддали свій голос за мене. Знаю, через що довелося пройти деяким із них – це величезний тиск. Але ви вистояли та пройшли його гідно і довели, що виборці не помилилися, голосуючи за вас. Так само дякую тим, хто не віддав свій голос за мене.

Це для мене маркер для того, що в нас є багато роботи і, думаю, що ми з нею обов’язково впораємося. Висування моєї кандидатури на посаду голови Чернівецької обласної ради - це не моє особисте бажання, це не моя амбіція, це спільне рішення депутатів фракції Аграрної партії України у Чернівецькій області.

Я приймаю це за честь і вдячний колегам по фракції за те, що вони вважають за можливе висунення моєї кандидатури на цю посаду. Досвід, отриманий мною у трудовій діяльності, а це більше 10 років роботи на керівних посадах в органах виконавчої влади, місцевого самоврядування, дає мені повну картину того, що зараз відбувається у Чернівецькій області, які зміни на часі і що ми повинні зробити для того, аби продовжити всі позитивні тенденції, які були початі обласною радою сьомого скликання.

Ми спільно повинні зробити все для того, аби реалізувати бажання наших виборців і виправдати надії, які вони покладали на нас, ставлячи у бюлетені відповідну позначку.

Незалежно від партійно-політичної приналежності, незалежно від політичних поглядів, я спроможний буду консолідувати депутатів Чернівецької обласної ради восьмого скликання, забезпечу прийняття необхідних, прозорих і законних рішень. Хочу звернутися до всіх і закликати об’єднатися заради успіху для розвитку Чернівецької області

У роботі сесії оголошено перерву.

15:00 - сесія продовжує свою роботу. Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко запропонував на посаду свого першого заступника представника фракції "Слуги народу" Миколу Гуйтора, а заступником - представника ЄС Михайла Павлюка. Гуйтар відсутній у залі, слово для виступу надано Михайлові Павлюку.

15:05 - з"явився у залі Микола Гуйтор. Його запрошено до виступу також.

15:08 - Запитань до кандидатів у залі не було. Отже, до бюлетенів для голосування внесено дві кандидатури - на першого заступника голови обласної ради Миколу Гуйтора, на посаду заступника голови - Михайла Павлюка.

Оголошено перерву на 15 хв.

16:05 - Перерва явно затягнулася. Олексій Бойко запросив до слова голову лічильної комісії. Депутати затвердили бюлетені і порядок голосування.

Розпочинається процес голосування на посади заступників голови Чернівецької обласної ради.

16:50 - Голосування завершено. Починається підрахунок голосів.

Отже, "ЗА" призначення представника фракції "Слуга народу" Миколу Гуйтора на посаду першого заступника голови обласної ради проголосувало 47 депутатів. Два бюлетені зіпсовані, хтось проголосував і "за" і "проти" цього кандидата. Проти - 13 депутатів. Його обрано першим заступником голови Чернівецької обласної ради.

"ЗА" призначення представника фракції "Європейська солідарність" Михайла Павлюка на посаду заступника голови проголосувало 46 депутатів. Проти 14 . Не дійсних бюлетенів 2.  - Його обрано заступником голови Чернівецької обласної ради.

Таким чином, сьогодні обрано нового голову Чернівецької обласної ради - Олексія Бойка від АПУ. Представника фракції "Слуга народу" Миколу Гуйтора обрано на посаду першого заступника голови обласної ради. Михайла Павлюка, фракція ЄС - заступником голови обласної ради.

вапа


Коментарі:
Більше новин по темі: