Голова Чернівецької ОВА Осачук, який за один крок до звільнення, продовжує на Буковині кадрову вакханалію і вліз у ще один скандал

Отримавши повноваження особисто проводити кадрові призначення на комунальних підприємствах області в умовах воєнного часу, керівник Чернівецької обласної військової адміністрації Сергій Осачук узявся запроваджувати “нову” кадрову політику.

Керівницею Чернівецького обласного медичного діагностичного центру він призначив Наталію Свестун, попри те, що вона фігурувала у кримінальних провадженнях, пов’язаних із корупцією. ( Про цей персонаж згадаємо якось окремо) Тепер уже екс генеральний директор обласної клінічної лікарні Сергій Бродовський – затриманий через відомий скандал із автомобілями швидкої допомоги, в якому фігурує чи не вся верхівка обласної військової адміністрації, аж до самого голови ОВА.

Нині своїми кадровими призначеннями Сергій Осачук вліз у ще один скандал. Через «геніальний» менеджмент призначеного очільником Чернівецької ОВА керівництва комунального підприємства «Чернівецький обласний бібліотечний колектор», трудовий колектив підприємства готовий звільнятися. Про це йдеться у зверненні колишнього директорки Бібколектора Олени Ратовської до Чернівецької обласної ради.

Зокрема вона зазначає, що Сергій Осачук звільнив її із займаної посади та призначив Галину Ковбас. Інші співробітники Бібліотечного колектору намагалися встановити контакт із новою очільницею, бодай у телефонному режимі. Проте з’ясували, що вона й гадки не має, де розташоване комунальне підприємство і які взагалі функції воно виконує. Мало того, пані Галина не має досвіду роботи з книжковою продукцією і шкільними підручниками.

Фактично, за свідченням працівників, від квітня справами комунального підприємства відає її чоловік – Ігор Ковбас. За два місяці перебування своєї дружини на посаді, він «докерувався» до того, що магазин досі реалізовує отриманий ще до 1 квітня товар, не спромігшись поповнити книжкові полиці новими замовлення жодного разу за час роботи нової керівниці.

Натомість пан Ігор вельми активно взявся витискати всі можливі фінансові соки з Бібколектору. Він примушував колектив писати заяви про відпустку за власний рахунок. Крім того, працівники скаржаться, що за травень їм виплатили усього по 3 800 гривень.

Водночас новопризначена директорка Галина Ковбас отримала ставку в розмірі 9 250 гривень. Більше того, нове керівництво не спромоглося повною мірою розрахуватися з бухгалтером та колишньою директоркою підприємства, заборгованість перед якими становить 11 261 грн.

Цікаво, що на президентських, парламентських та місцевих виборах 2019 – 2020 років Ігор Ковбас був членом виборчих комісій від ОПЗЖ, зараз звісно «перефарбувався» в зелені кольори і представляє вже «Слуг народу». І от тепер ми бачимо, як представник владної вертикалі Осачук призначає сімейну пару з такою сумнівною репутацією (ба більше, представників забороненої нині в Україні партії) на керівну посаду.

Не було б дивиною, якби за кілька місяців це комунальне підприємство почало отримувати серйозне фінансування, яке б ніяк не позначалося на покращенні асортименту книжкової продукції в магазині та підвищенні зарплат для працівників. Натомість у подружжя Ковбасів при цьому почали б зростати статки. Треба було лише зачекати… але, якщо керуватись у призначених лише фінансовими складовими, то про розвиток комунальних підприємств можна забути.

Проте нині перспективи втілення таких планів примарні через зацікавленість правоохоронців до діяльності верхівки Чернівецької обласної військової адміністрації. І вочевидь Осачуку не вдасться належним чином віддячити представнику ОПЗЖ за роботу на попередніх трьох виборчих кампаніях.

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації